Informacje i nowości

Czerwone produkty Apple zarobiły już 70 milionów dolarów!

Apple RED

Dzięki sprzedaży czerwonych produktów z Apple Store, udało się zebrać już 70 milionów dolarów na rzecz walki z HIV/AIDS w Afryce wraz z fundacją (RED). Od lipca zeszłego roku, kiedy było to 65 milionów dolarów, do dzisiejszego dnia, udało się zebrać 5 dodatkowych milionów dolarów.

Dla przypomnienia, Apple nawiązało współpracę z (RED) w 2006 roku i pierwszym owocem ich współpracy był czerwony iPod Nano. Łącznie, w ofercie Apple Store jest 9 czerwonych produktów – oprócz wspomnianego iPoda Nano, jest jeszcze iPod Shuffle oraz Touch, a reszta rzeczy to głównie etui ochronne oraz covery. Cały dochód ze sprzedaży tych produktów, przeznaczany jest dla fundacji.

(PRODUCTS) RED

W zeszłym roku, Jony Ive wraz z Marciem Newsonem zaprojektowali produkty jedyne w swoim rodzaju – czerwonego Maca Pro oraz słuchawki EarPods ze złota. Oba przedmioty wystawione zostały na aukcji w Sotheby, a zarobione 13 milionów dolarów przeznaczono na walkę z HIV/AIDS.

Warto zaznaczyć, że (RED) współpracuje nie tylko z Apple – działalność fundacji wspierają również między innymi Starbucks, Nike oraz American Express łącznie przekazując ponad 200 milionów dolarów!

[source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/04/apple-product-red-70-million/”]

To Top