Plotki

Tańszy iWatch w pakiecie z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Koncept iWatcha - Todd Hamilton

Timothy Arcuri, analityk w Cowan & Co. spekuluje, że Apple może planować wykorzystanie w sprzedaży iWatcha ubezpieczycieli zdrowotnych, by obniżyć cenę urządzenia dla użytkownika.

Na czym miałoby to według niego polegać? Możemy to porównać do sprzedaży iPhone’ów przez operatorów sieci komórkowych. iPhone’a (przynajmniej w teorii, jeśli chodzi o jednorazowy wydatek) kupujemy taniej niż w sklepie, a w zamian za to podpisujemy umowę na korzystanie z usług i płacimy miesięczny abonament. W tym przypadku byłoby podobnie – otrzymywalibyśmy tańsze urządzenie, ale w pakiecie z ubezpieczeniem zdrowotnym, którego składkę opłacalibyśmy co miesiąc.

Healthbook

Screenshoty z testowej wersji aplikacji Helahtbook (iOS 8) służącej do monitorowania naszego zdrowia

Jaki zysk miałaby w tym firma ubezpieczeniowa? Jako, że iWatch ma być urządzeniem nastawionym na kontrolę zdrowia i kondycji użytkownika, firmy otrzymywałyby klientów bardziej świadomych swojego zdrowia, dbających o nie, a tym samym takich, którzy będą ich mniej kosztować – będą płacić składki, ale prawdopodobieństwo, że to ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić coś im, jest mniejsze.

Pomysł wydaje się całkiem ciekawy, ale czy tak będzie naprawdę? Mam nadzieję, że dowiemy się już niebawem!

[source name=”9to5mac” url=http://9to5mac.com/2014/04/12/iwatch-cost-could-be-subsidized-by-health-insurers-analyst-suggests-2/]

To Top