Informacje i nowości

Apple nabyło 24 firmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy

Apple Online Store

Podczas ostatniego sprawozdania finansowego Apple, Tim Cook ujawnił, że Apple kupiło łącznie 24 firmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Oficjalnie wiadomo o nieco ponad połowie przejętych firm, co oznacza, że spółka nabyła w ostatnim czasie kilka dodatkowych, które pozostają nieznane.

W październiku 2013 Tim Cook wspomniał o 15 strategicznych przejęciach w 2013 roku, wskazując, że Apple ma w planach kolejne, które będą realizowane w roku bieżącym. Do tej pory, w roku 2014, Apple stało się właścicielem firmy SnappyLabs, odpowiedzialnej za aplikację SnappyCam do wykonywania zdjęć seryjnych ze znacznie większą częstotliwością niż teoretycznie powinien pozwalać na to iPhone, oraz firmy Burstly stojącej za platformą Testflight, służącą do udostępniania testerom aplikacji na iOS (przed przejęciem także na Androida) w wersji beta.

Z kolei w roku ubiegłym, spółka przejęła firmy/aplikacje związane z kartografią/mapami, jak BroadMap, Embark, HopStop, Locationary, WiFiSlam, firmę PrimeSense odpowiedzialną ze sensory 3D i rozpoznawanie ruchu, Novauris tworzącą oprogramowanie do rozpoznawaniem mowy oraz Topsy zajmującą się przeszukiwaniem i analizą trendów w mediach społecznościowych.

Można się spodziewać, że każda z tych firm odegra jakąś rolę w udoskonalaniu obecnych i tworzeniu przyszłych produktów oraz usług. Tim Cook wspomniał także, że badania i inwestycje w rozwój sprzętu, oprogramowania i usług były priorytetem, a Apple „poluje” na kolejne firmy do przejęcia.

Oczywiście Apple nigdy nie komentuje tego typu transakcji. Jeśli wychodzą już na jaw, można co najwyżej spotkać się ze zdaniem:

Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu i na ogół nie rozprawiamy nad naszymi intencjami, i planami.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/23/apple-company-acquisitions/]

To Top