Plotki

Rozpoczęła się produkcja iWatcha

iWatch S i C

Dostawcy Apple w końcu rozpoczęli produkcję iWatcha – informuje China Times, dodając że „majstersztyk” stworzony przez Jony’ego Ive’a trafi do sklepów tej jesieni i może być mniejszy niż dotychczas przypuszczano. Być może rozpoczęcie produkcji właśnie teraz, ma związek z dopiero co przyznanym Apple, nowym patentem opisującym konstrukcję obudowy dla iWatcha.

Zamiast używać tradycyjnej płyty z układami scalonymi, Apple ma wykorzystać moduł „system-in-package” (SiP) – zawierając wiele układów scalonych i części umieszczonych w jednej „paczce”. SiP pozwoli zastosować mnie komponentów zewnętrznych co przełoży się na prostszy, ogólny projekt urządzenia. To przekłada się na kolejne korzyści, takie jak oszczędność miejsca, które w przypadku tak niewielkiego urządzenia będzie bardzo istotne. China Time uważa, że dzięki temu, urządzenie może być bardzo „szczupłe”.

Niestety zastosowanie modułu „system-in-package” ma też swoje minusy. Uszkodzenie jednego elementu będzie skutkować koniecznością wymiany całego modułu. Patrząc jednak na sposób w jaki Apple projektuje swoje obecne urządzenia, nie jest to wada, która miałaby decydować o być lub nie być danej technologii.

Według China Times, Apple zamówiło obecnie 2,5 – 3 milionów urządzeń, które powinny pojawić się w sprzedaży jesienią. Myślę, że istnieje też niewielka szansa, że urządzenie zostanie zaprezentowane jeszcze podczas czerwcowego WWDC. Według dalszych szacunków, liczba zamówionych urządzeń powinna się zwiększyć do 14 – 15 milionów do końca roku.

Firmami, które zajmą się produkcją modułów SiP będą: Kinsus Interconnect Technology Corp, NanyaPCB i Advanced Semiconductor.

[source url=http://www.cultofmac.com/276638/iwatch-production-begins-ahead-fall-2014-launch/ name=”Cult of Mac”]

To Top