Informacje i nowości

Apple wita Angelę Ahrendts udziałami o wartości 68,1 milionów USD

Angela Ahrendts

Dopiero w minionym tygodniu, Angela Ahrendts mogła oficjalnie wprowadzić się do biura i zająć stanowisko starszego wiceprezesa do spraw sprzedaży detalicznej. Zmianę z branży modowej, którą się zajmowała, do komputerowej, Apple postanowiło uczcić, wynagradzając Angelę udziałami spółki o wartości 68 milionów dolarów!

Apple Stuff

Jako bonus i małe powitanie, Angela otrzymała aż 113334 akcji zastrzeżonych, które będzie otrzymywać partiami od 2014 roku do 2018. Bazując na końcowej cenie AAPL wynoszącej aż 600,96 dolarów, udziały mogą być warte 68,1 miliona dolarów.

Warto zaznaczyć, że Ahrendts wcześniej pracowała jako CEO brytyjskiego koncernu odzieżowego Burberry. Z przejściem do Apple zwlekała do czasu, aż z poprzedniego miejsca pracy, w ramach kontraktu, otrzymała bonus w wysokości 8 milionów funtów.

Tak więc, wracając do tematu, ostatnią część akcji Angela otrzyma dopiero 14 czerwca 2018 roku, jednakże w Cupertino krążą plotki o tym, że Angela mogłaby objąć stanowisko CEO Apple tuż po tym, jak Tim Cook przejdzie na emeryturę.

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/277548/apple-welcomes-angela-ahrendts-68-million-stock-options/”]

To Top