Gry na iOS i OS X

Ubisoft zapowiedział grę Anno: Build an Empire na iPada

Ubisoft poinformował, że ma w planach wydanie gry mobilnej bazującej na jednej z najpopularniejszych serii swoich gier ekonomicznych – Anno. Gra ma być dostępna „wkrótce”, wyłącznie na iPada i będzie nosić tytuł Anno: Build an Empire.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest to pierwsza gra odnosząca się do serii Anno, która trafi do App Store. W sklepie można znaleźć grę Dawn of Discovery – Harbor[appstore id=352745255 type=price], nawiązującą do Anno 1701: Down of Discovery i o ile pamiętam, to wcześniej aplikacja była dostępna pod inną nazwą, zawierającą w sobie „Anno”, co było nieco mylące dla graczy, ponieważ w grze trudno znaleźć wiele podobieństw do pierwowzoru.

Anno: Build an Empire

Wracając jednak do zapowiedzianej gry, to chociaż bardzo ucieszyłem się opublikowanej przez Ubisoft informacji, to moją radość ostudziły screenshoty, które zobaczyłem. Zapowiada się bowiem, że gra będzie niczym innym, jak iPadową wersją przeglądarkowej gry Anno Online. Możemy się więc spodziewać, że gra będzie „darmowa”, z elementami społecznościowymi, schematycznym rozwojem i budowaniem oraz płatnościami wewnętrznymi na każdym kroku… Obym się mylił…

[half]Anno: Build an Empire[/half][half_last]Anno: Build an Empire [/half_last]

[appstore id=ANNO_IPAD premiere=”Q2 2014″ name=”Anno: Build an Empire”]

[source name=”Touch Arcade” url=http://toucharcade.com/2014/05/06/anno-build-an-empire-announced/]

To Top