Informacje i nowości

Po niecałych 4 miesiącach od wprowadzenia, Apple wycofuje iPhone’a 4 z Indii

iPhone 4

Niecałe 4 miesiące po tym, gdy Apple zdecydowało się na przywrócenie sprzedaży iPhone’a 4 w Indiach, nad Gangesem znów doszło do zmiany w ofercie. Mianowicie, producent postanowił jednak wycofać smartphone’a ze sklepów.

Na całym świecie, iPhone 4 został wycofany ze sprzedaży wraz z premierą iPhone’a 5s i 5c. Apple przywróciło model o pojemności 8 GB w Indiach w drugiej połowie stycznia 2014, w cenie 23000 rupii (ok. 370 USD). Firma chciała w ten sposób „zalać” tamtejszy rynek stosunkowo tanim smartphone’em i pozyskać wielu nowych klientów. Po ostatnich podsumowaniach finansowych, analitycy zaczęli obwiniać reaktywację iPhone’a 4 spadkiem średniej ceny sprzedaży iPhone’a, a co za tym idzie, także i ogólnej marży. Tim Cook zapewniał jednak, że wpływ iPhone’a 4 był minimalny, a Apple miało sprzedać „jednocyfrowy” procent tego modelu w minionym kwartale.

Strategia Apple zakładała, że dzięki taniemu iPhone’owi 4 nowi, pozyskani nim użytkownicy, zakochają się w smartphone’ach z nadgryzionym jabłkiem i w przyszłości wrócą po kolejny model. Rozumowanie jest jak najbardziej właściwe, ale czy iPhone 4, na którym nie odpalimy już większości nowych gier, programy uruchamiają się wolniej, a i domyślny iOS 7 nie działa już tak wydajnie, jak poprzednie wersje systemu, faktycznie sprawi, że nowi użytkownicy, dla których byłby to pierwszy iPhone, będą gotowi sięgnąć po kolejne modele? A może raczej w ten sposób zrażą się do firmy i jej produktów?

[product id=iPhone_4]

[source url=http://www.cultofmac.com/277866/apple-withdraws-iphone-4-india/ name=”Cult of Mac”]

To Top