Plotki

Według jednego z analityków, Apple wejdzie na rynek drukarek 3D

Logo Apple - druk 3D

Analityk Trip Chowdhry z Global Equities Research lubi przeprowadzać fantazyjne wręcz analizy i snuć nieco dziwaczne prognozy jeśli chodzi o Apple. Tym razem, według niego, Apple przygotowuje się do wejścia na rynek drukarek 3D. 

Co ciekawe, Chowdhry nie ma tak naprawdę żadnych konkretnych podstaw co do tego. Jego sposób rozumowania wygląda następująco: Czy Apple posiada odpowiedni dorobek technologiczny, aby stworzyć drukarkę 3D? -> Tak -> Czy któryś z konkurentów Apple pracuje nad drukarką –> Tak, Google => Wniosek: Apple też zrobi własną drukarkę 3D.

Analityk wskazuje także, że nabycie w zeszłym roku firmy PrimeSense, zajmującej się czujnikami 3D (firma produkowała sensory m.in. do Microsoft Kinect), prawdopodobnie odgrywa dużą rolę w spełnieniu trójwymiarowych, drukarskich ambicji Apple. Niestety, jego prognozy nie wspominają o żadnym terminie, kiedy nowy produkt Apple mógłby się pojawić.

Nieco wcześniej, Chowdhry stwierdził również, że Apple ma 60 dni, aby zaprezentować iWatcha, albo firma „zniknie” z rynku, ponieważ okaże się niezdolną do wprowadzania innowacji w erze „post-Jobs”. Deadline ustalony przez analityka mija w najbliższy poniedziałek.

[margin_border /]

Na zdjęciu: logo Apple wydrukowane przestrzennie.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/05/15/apple-3d-printer/ name=”MacRumors”]

To Top