Informacje i nowości

Apple chce zawrzeć kolejną ugodę – tym razem z Samsungiem!

Apple - logo

Dopiero co informowaliśmy o ugodzie pomiędzy Apple, a Google/Motorolą, tymczasem Korea Times donosi, że firma z Cupertino planuje zawrzeć porozumienie także z Samsungiem. Celem umowy jest załatwianie wszelkich ewentualnych sporów patentowych poza sądami.

Wszystko powinno się zakończyć latem. Apple nie ma strategii końcowej. Jego umowa z Google pokazuje, że zarząd szuka oszczędności i próbuje wyjść z twarzą ze strategii Steve’a Jobsa i jego „termojądrowych ambicji” – powiedział Florian Mueller z FOSS Patents.

Mueller uważa, że wszystko może zakończyć się jednorazową opłatą za wszelkie dotychczasowe naruszenia, która pozwoli obu firmom dojść do porozumienia o zawieszeniu broni i określić czas, kiedy nie będą kierowane żadne pozwy sądowe.

Możliwe, że wpływ na taką decyzję Apple miała ostatnia batalia sądowa. O ile pierwsza rozgrywka zakończyła się sporym odszkodowaniem, bliskim miliarda dolarów, to ostatnie odszkodowanie wyniosło „zaledwie” 119,6 milionów dolarów. Apple prawdopodobnie spodziewa się, że kolejne, podobne spory, mogą zakończyć się jeszcze mniejszymi odszkodowaniami i zamiast zysku, przyniosą straty…

[source url=http://9to5mac.com/2014/05/19/apple-in-talks-with-samsung-to-settle-all-future-patent-disputes-out-of-court/ name=9to5mac]

To Top