Plotki

Apple rejestruje znak towarowy „Healthbook”

Healthbook

Jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji iOS 8 jest Healthbook – aplikacja gromadząca informacje o zdrowiu użytkownika, która świetnie nadawałaby się do współpracy z iWatchem, który ma zawierać liczne biosensory.

Portal MacRumors odkrył właśnie kilka zgłoszeń o rejestrację znaków towarowych i nazw związanych z Healthbook. Nie pochodzą one co prawda bezpośrednio od Apple, jednak firma w takich sytuacjach nigdy nie robiła tego jawnie, posługując się zamiast tego firmami „widmo”. Więcej na ten sposobu działania Apple możecie przeczytać w artykule dotyczącym rejestracji potencjalnych nazw kolejnych wersji systemu OS X.

Pierwsze zarejestrowany nazwy to „Healthbook” pisane jako jeden wyraz, oraz „Halth Book” – w wersji dwu-wyrazowej. Wnioski o rejestrację zostały złożone 3 lutego tego roku, czyli dwa dni po tym, kiedy wyciekły pierwsze informacje na temat aplikacji. Kilka miesięcy wcześniej, w podobny sposób zostały zarejestrowane nazwy „CarPlay” i „Car Play”.

Kilka dni później złożono kolejną serię wniosków o zastrzeżenie m.in. następujących nazw: „HealthKit”, „iReasearch” i „iResearch”. Chociaż znów nie są to dokumenty złożone bezpośrednio przez Apple Inc., MacRumors uważa, że wszystkie poszlaki oraz termin zgłoszeń wskazują, że stoi za tym nie kto inny, jak firma z Cupertino. „HealthKit” zapewne oznacza zestaw narzędzi programistycznych i bibliotek, które pozwolą deweloperom integrować swoje aplikacje z Halthbookiem. Zdecydowanie mniej jasne są zarejestrowane przy okazji nazwy „iReasearch” (które być może jest tylko błędem, szybko skorygowanym w kolejnym dokumencie) i „iResearch”.

Wszystkie znaki towarowe zostały zgłoszone w ramach czterech międzynarodowych klas: 9 (oprogramowanie komputerowe), 10 (aparatura medyczna), 14 (biżuteria i zegarki) oraz 42  (usługi sprzęt komputerowy i usługi dot. rozwoju oprogramowania).

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/30/healthbook-healthkit-trademarks/]

 

To Top