Informacje i nowości

Apple odnowiło swoje prawa do wykorzystania ciekłego metalu

Liquid metal

Według wniosku SEC, Apple odnowiło swoje wyłączne prawa do korzystania z technologii obróbki ciekłego metalu i użycia stopów metali do produktów konsumenckich. Wcześniej Apple zakupiło prawa w 2010 roku i trwały do lutego 2014. Teraz przedłużono je o dokładnie rok.

19 Maja 2014 roku, do umowy zawartej 5 sierpnia 2010 roku („MTA”) i poprawionej po raz pierwszy 15 czerwca 2012 roku („Pierwsza poprawka”), pomiędzy Liquidmetal Technologies Inc („firma”) oraz Apple Inc. („Apple”), została naniesiona druga poprawka. Wedle MTA oraz pierwszej poprawki, firma jest zobowiązana do wkładu na rzecz Crucible Intellectual Property, LLC, wszystkich technologii stworzonych przez firmę od 5 sierpnia 2010 do 5 lutego 2014. Wszystkie własności intelektualne Crucible Intellectual Property, LLC zostały ekskluzywnie licencjonowane dla Apple, do użycia ich w przemyśle elektronicznych o zorientowaniu konsumenckim. Według drugiej poprawki, obydwie strony zgodziły się na przedłużenie licencji do 5 lutego 2015 roku.

Jak wiadomo, Apple jest zainteresowane użyciem stopów metali do użycia ich przy produkcji przycisków Home, sensorów dotyku oraz śrub zapobiegających rozkręcaniu i ingerencji w urządzenie. Stopy wykonywane przez Liquidmetal Technologies posiadają wiele zalet, od odporności na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne, do małej wagi i możliwości dopasowania praktycznie pod każdy kształt.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/05/21/liquidmetal-renewal/”]

To Top