Informacje i nowości

[WWDC14] iOS 8 – Wiadomości / iMessage

iOS 8 - Wiadomości

iOS 8 doczekał się nowej, zaktualizowanej aplikacji Wiadomości, która ma uczynić nasze rozmowy tekstowe jeszcze bardziej wciągającymi.

Wiadomości dźwiękowe i wideo

W nowych Wiadomościach, do naszej rozmowy dodamy krótkie wiadomości głosowe – nasz głos, śmiech, dźwięk, bądź fragment piosenki – wszystko to będzie mogło stać się częścią konwersacji. Wystarczy dotknąć i przytrzymać przycisk mikrofonu – aby nagrać, a następnie przesunąć palcem – aby wysłać wiadomość głosową.

W analogiczny sposób będzie działać nagrywanie i przesyłanie krótkich filmików.

iOS 8 – Wiadomości dźwiękowe i wideo

Rozmowy grupowe

Kolejną funkcją jest możliwość rozpoczęcia grupowych czatów, które możemy nazwać i w łatwy sposób w przyszłości do nich powracać. Każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył w jakichkolwiek rozmowach grupowych pewnie wie, jak denerwujące może być ciągłe dostawanie powiadomień, gdy tylko ktoś coś napisze, nawet, jeśli w danej chwili nie mamy już ochoty na śledzenie konwersacji. Na szczęście iOS 8 oferuje funkcję „nie przeszkadzań” (która jest niezależna od tej, dostępnej w systemie), które wyłączy otrzymywanie powiadomień o nowych wiadomościach w rozmowie grupowej. Oczywiście wiadomości wciąż będziemy otrzymywać i będziemy mogli do nich powrócić, gdy znajdziemy na to czas.

iOS 8 – Wiadomości

Udostępnianie lokalizacji

Wysłanie komuś mapki z zaznaczoną lokalizacją, jest często znacznie lepszym rozwiązaniem niż odpowiadanie i tłumaczenie gdzie jesteśmy. Oprócz tej opcji, iOS 8 pozwoli nam określić jak długo ktoś będzie w stanie nas zlokalizować. Czy będzie to przez godzinę, do końca dnia, czy może dajemy dostęp na czas nieokreślony.

W przypadku rozmów grupowych, na mapce zobaczymy wszystkie osoby, które zezwoliły na zobaczenie ich lokalizacji.

iOS 8 - udostępnianie lokalizacji w wiadomościach

Zdjęcia i filmy

Teraz w znacznie wygodniejszy sposób będziemy mogli przejrzeć wszystkie zdjęcia i filmy jakie zostały przesłane w trakcie rozmowy. Wygodniejszym ma być również wysyłanie zdjęć w Wiadomościach. Wybranie opcji udostępnienia Zdjęć otworzy nam Rolkę Aparatu z ostatnimi fotografiami, które możemy przewinąć, zaznaczając te, które chcielibyśmy przesłać. Oczywiście możemy również dostać się do starszych zdjęć z naszej biblioteki.

[half]

<< iOS 8 – Zdjęcia i iCloud Photo Library

[/half][half_last]

iOS 8 – Deisgn >>

[/half_last]

To Top