Informacje i nowości

[WWDC14] iOS 8 – Continuity

iOS 8 - Continuity

iOS 8 wprowadza szereg funkcji, które sprawią, że mobilny system Apple będzie lepiej integrował się z systemem OS X. Jeśli czytaliście artykuł o nowościach w OS X 10.10 Yosemite, mogliście się już z nimi nieco zapoznać.

To, za co pokochałem iOS i OS X kilka lat temu, to wygoda użytkowania i spójność obu systemów. Niestety, wraz z kolejnymi aktualizacjami i nowymi funkcjami, ich współpraca zaczęła być czasem uciążliwa i zaczęła pojawiać się między nimi coraz bardziej zauważalna przepaść. Pojawiały się głosy, że rozwiązaniem problemu jest połączenie obu systemów w jeden, jednak przedstawiciele Apple, w jednym z wywiadów, bardzo negatywnie wyrazili się o takiej hybrydzie.

Potrzebne były jednak rozwiązania, które zbliżą na nowo oba systemy. A nawet nie na nowo, a bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. I chyba iOS 8 wraz z OS X Yosemite właśnie je wprowadza i mam też nadzieję, że to nie jest jedyne, co Apple ma do powiedzenia w drodze do integracji systemów, przy jednoczesnym zachowaniu ich odrębności.

Handoff

Dzięki Handoff błyskawicznie „przełączymy” się pomiędzy urządzeniami. Zaczynamy pisać Maila na iPadzie? Teraz nic nie będzie stało na przeszkodzie aby podejść do komputera i kontynuować pisanie dokładnie tam gdzie skończyliśmy. Zaczęliśmy tworzyć dokument w Pages na komputerze, ale stwierdzamy, że chcemy dokończyć pisanie w łóżku, na iPadzie? Żaden problem.

To samo dotyczy także Safari i wielu innych aplikacji, a deweloperzy, którzy wydają analogiczne aplikacje na oba systemu, bez problemu wzbogacą je o Handoff.

iOS 8 – Handoff

Odbieranie telefonów i SMS-ów na iPadzie i Macu

Nie tak dawno pomyślałem sobie, że super byłoby, jakbym z poziomu Maca mógł wysłać SMSa, zamiast sięgać po telefon. W końcu skoro siedzę przy komputerze, to wiadomość, zwłaszcza dłuższą, jestem w stanie napisać znacznie szybciej niż na telefonie. I oto Apple spełniło moje marzenie. iOS 8 w parze z OS X Yosemite pozwoli na to. SMS-y, połączenia telefoniczne będziemy mogli odbierać/nawiązywać/wysyłać zarówno na komputerze Mac, jak i na iPadzie.

iOS 8 - pisanie SMSów na iPadzie

Wszystko co potrzebujemy, to urządzenia z najnowszą wersją systemu, podłączone do jednej sieci Wi-Fi (możemy też wykorzystać hotspot utworzony na iPhone’ie). Co oznacza, że aby odebrać połączenie, czy wysłać SMSa, nasz telefon nie musi być nawet w tym samym pokoju. Może być podłączony do ładowarki w sypialni, a my z drugiego pokoju, możemy spokojnie pisać SMS-y z poziomu Maca.

Nawiązanie połączenia będzie teraz także możliwe po kliknięciu numeru telefonu (który jest automatycznie wykrywany) np. w przeglądarce Safari na OS X lub na iPadzie.

iOS 8 - odbieranie połączeń na OS X

 

[half]

<< iOS 8 – Health

[/half][half_last]

 

[/half_last]

To Top