Informacje i nowości

[WWDC14] iOS 8 – Health

iOS 8 – Health

Wreszcie, niemal na koniec, funkcja/aplikacja o której krążyło chyba najwięcej plotek, jeśli chodzi o iOS 8 – Health. Tak, „Health”, a nie „Healthbook” chociaż to właśnie do tej nazwy chyba wszyscy bardziej się przyzwyczailiśmy 🙂 .

Dzięki nowej aplikacji, w łatwy sposób odczytamy informacje o swoim zdrowiu i kondycji. Na liście rzeczy, jakie sprawdzimy w aplikacji, Apple wymienia tętno, spalone kalorie, poziom cukru we krwi i cholesterol, a na screenshocie zobaczymy także kartę dotyczącą naszego snu. Wszystkie dane będą zebrane w jednym miejscu i zaprezentowane w ładny i przejrzysty sposób.

W aplikacji będziemy też mogli utworzyć własne karty, z ważnymi informacjami dotyczącymi naszego zdrowia – takimi, które w razie wypadku mogą przydać się ratownikom medycznym, jak grupa krwi lub alergie. Co istotne, dostęp do tych informacji będzie można uzyskać z poziomu zablokowanego ekranu.

iOS 8 – Health

Oczywiście, aby aplikacja mogła zbierać wszystkie powyższe dane konieczne, jest współpraca z zewnętrznymi urządzeniami (jako, że Apple nie zaprezentowało wczoraj iWatcha). Dzięki narzędziu dla deweloperów o nazwie HealthKit, programiście będą mogli tworzyć własne aplikacje, które będą współpracować z Health, a tym samym producenci akcesoriów fitness bez problemy dodadzą obsługę swojego urządzenia.

Health pozwala również skorzystać z funkcji, których pewnie nieprędko doświadczymy w Polsce. Zgromadzone w programie dane (np. na temat ciśnienia krwi) będą mogły być automatycznie współdzielone z naszym lekarzem. Czy NFZ kiedyś… dobra, poniosło mnie 😉 .

Teraz, kiedy znamy już podstawowe funkcjonalności Health, pozostaje nam czekać na iWatcha, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości nowej aplikacji.

[half]

<< iOS 8 – iCloud Drive

[/half][half_last]

iOS 8 – Continuity >>

[/half_last]

To Top