Informacje i nowości

[WWDC14] iOS 8 – klawiatura QuickType

iOS 8 – klawiatura

Apple pochwaliło się swoją „najmądrzejszą” klawiaturą w historii iOS, która ma sprawić, że pisanie już nigdy nie będzie takie jak w przeszłości. Czy faktycznie jest taka wspaniała jak twierdzi producent? Zobaczmy!

Podpowiedzi

Dotychczasowe podpowiedzi wyświetlane w trakcie pisania nie były zbyt wygodne. Teraz ich umiejscowienie i wygląd uległy całkowitej zmianie. Propozycje wyrazów lub wyrażeń, zobaczymy w trakcie pisania zaraz nad klawiatura, a pod pisanym tekstem. Co ciekawe iOS 8 ma uczyć się, a następnie rozpoznawać w jaki sposób i z kim jak piszemy – czy bardziej formalnie, czy potocznie i na tej podstawie będzie sugerował nam swoje podpowiedzi. Zgromadzone dane mają być przechowywane wyłącznie na urządzeniu i nie będą ani przesyłane, ani analizowane przez żaden serwer.

iOS 8 rozpozna też o czym ktoś do nas napisał. Jeśli dostaniemy SMS z pytaniem, system automatycznie zaproponuje nam kilka szybkich odpowiedzi, których będziemy mogli użyć.

iOS 8 – QuickType

Niestety, chociaż wszystko brzmi pięknie, nowa funkcjonalność będzie obsługiwać 14 języków – i jak pewnie już się domyślacie – na liście zabrakło miejsca dla języka polskiego.

iOS 8 – QuickType (Języki)

Obsługa klawiatur firm trzecich

iOS 8 po raz pierwszy daje deweloperom możliwość ingerencji w klawiaturę. Teraz będziemy mogli „zainstalować” klawiatury firm trzecich i wybrać taki układ klawiszy oraz sposób wprowadzania danych jaki tylko będziemy chcieli. I Apple nie tyle wprowadza Swype znane z Androida, co pozwoli na zainstalowanie takiego rozwiązania.

iOS 8 – Swype

[half]

<< iOS 8 – Design

[/half][half_last]

iOS 8 – Family Sharing >>

[/half_last]

 

To Top