Informacje i nowości

iOS 8 może pozwalać na większą ingerencję użytkownika w wygląd interfejsu

iOS 8

Apple od lat słynęło z tego, że swoim klientom „dyktowało”, jak ma wyglądać ich system. Czy to OS X, czy iOS, są ograniczone do minimum jeśli chodzi o opcje zmiany wyglądu. Jedni (jak ja) kompletnie nie odczuwają braku tych funkcji, inni dostrzegają tu zdecydowaną wyższość np. Androida.

Być może wraz z iOS 8 ulegnie to pewnej zmianie. Apple zdecydowało się już na udostępnienie opcji instalacji zewnętrznych klawiatur i sposobów wprowadzenia tekstu, a teraz, w wersji beta nowego systemu, odkryto funkcje zezwalające na włącznie w systemie alternatywnych zestawów czcionek i interfejsu. Dotychczas, tego typu ingerencja w wygląd UI była możliwa tylko za pośrednictwem funkcji ułatwienia dostępu (oczywiście tylko w ramach tego, co zaprojektowało Apple), aby pomóc osobom słabowidzącym.

O tym, że w becie iOS 8 można aktywować inną czcionkę oraz schemat koloru interfejsu poinformował Hamza Sood:

Oczywiście nie ma póki co informacji na temat tego, jaki dokładnie cel miało w tym Apple i czy funkcja trafi do ostatecznej wersji systemu. Nie mniej jednak może to być kolejny argument świadczący o tym, że firma z Cupertino porzuca kierunek, który przez minione lata wyznaczał Steve Jobs.

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/283065/ios-8-feature-alternate-ui-different-font-types/]

 

To Top