Informacje i nowości

Nowy Mac mini!

Apple na swojej wczorajszej konferencji zaprezentowało również długo oczekiwanego Mac’a mini, który swoimi nowymi atutami zachęca nas jeszcze bardziej do jego posiadania. Największym z nich jest chyba cena nowego „miniaka”. Apple postanowiło ją obniżyć i od teraz za podstawowy model zapłacimy tylko 2199 zł. Istotną zmianą o jakiej należy wspomnieć są nowe procesory Haswell (od 1.4 do 3.0 GHz) oraz nowa grafika Intel Iris i HD Graphics 5000, która jest o 90% wydajniejsza w stosunku do poprzedniej generacji. Kolejną nowością jest to, że komputer został uzbrojony w dwa porty Thunderbolt 2, a także szybsze Wi-Fi o standardzie 802.11 a/b/g/n/ac.

„Ludzie kochają Mac’a mini. To świetny pierwszy Mac lub dodatek do sieci domowej, a nowy Mac mini jest ładnie uaktualniony i zapakowany w niezwykle kompaktową konstrukcję – powiedział Phil Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu. „Z najnowszymi procesorami i grafiką, szybszym Wi-Fi, dwoma portami Thunderbolt, OS X Yosemite, nowy Mac mini jest najbardziej opłacalny w historii.”

W podstawowej konfiguracji tej za 2199 zł Mac mini oferuje:

  • – dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,4 GHz
  • – 4GB pamięci RAM
  • – Intel HD Graphics 5000
  • – dysk twardy 500GB

a w najmocniejszej z 3.ch proponowanych przez Apple konfiguracji za 4299 zł znajdziemy:

  • – dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 2,8 GHz
  • – 8 GB pamięci RAM
  • – Intel Iris Graphics
  • – Fusion Drive 1 TB

Oczywiście każdą z tych konfiguracji możemy dość swobodnie rozbudować.

Mac mini 2014 thunderbold 2

Wydaję się, że Apple decydując się na dość znaczną obniżkę ceny a przy tym odświeżenie parametrów tego komputera, chce zdobyć jeszcze większą liczbę nowych użytkowników Mac’a mini. Komputer dostępny w polskim AppleStore już od dziś, a w sklepach stacjonarnych pewno w ciągu najbliższych dni.

Podsumowując całość, aktualizacja komputera jest bardzo udana,  jedyne to czego może brakować, to zmiana obudowy w stylu Mac’a Pro 🙂

To Top