Informacje i nowości

Inicjatywa ConnectED – Apple sponsoruje iPady i Macbooki

Firma Apple dołączyła do edukacyjnej inicjatywy o nazwie ConnectED i postanowiła zasponsorować dla 114 szkół w 29 stanach iPady, MacBooki oraz Apple TV. Odpowiedni start w edukacji jest fundamentalnym prawem każdego człowieka. Firma Apple jest przekonana, że równość edukacyjna dla nich jest bardzo ważna. Cytując:

Brak równego dostępu do technologii i wiedzy stawia całe społeczności populacji uczniów w niekorzystnej sytuacji, w szczególności mniejszości. Wierzymy, że młode umysły i młodzi innowatorzy jutra powinni mieć możliwość realizacji ich potencjału wykorzystując wszystkie potężne narzędzia do nauki, które są teraz dostępne.

Apple ma nadzieję, że nauczyciele i uczniowie będą wykorzystywać w całości zalety ich produktów oraz dostępnego oprogramowania:

Technologia w połączeniu z pasją i nauczycielami którzy są w stanie odpowiednio przekazać wiedzę, pozwala bardziej kreatywnie uczyć się każdemu. Dlatego każdy uczeń szkoły biorącej udział w inicjatywie ConnectED otrzyma iPada, dzięki czemu będzie miał łatwiejszy dostęp do materiałów edukacyjnych. Każdy nauczyciel i administrator otrzyma iPada i komputer Mac, dzięki czemu będzie mógł wspierać i inspirować swoich uczniów. Dodatkowo w każdej klasie będzie podłączone Apple TV.

Firma Apple dodatkowo współpracuje z nauczycielami, dostarczając im niestandardowe rozwiązania dydaktycznie, bez dodatkowych opłat.

[source name=Apple url=http://www.apple.com/education/connectED/]

To Top