System OS X

Systemowe tapety z parku Yosemite

Wraz z wydaniem nowego systemu Mac OS X 10.10 i nazwaniem go imieniem Parku Narodowego Yosemite, firma Apple postanowiła umieścić pięć nowych, przepięknych tapet obrazujących piękno Parku Narodowego. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby posiadać te tapety na swoich komputerach, a nie są to komputery Mac, można je pobrać w wysokiej rozdzielczości poprzez kliknięcie prawym przyciskiem na zdjęciu i zapisanie pliku.

Szczypta faktów dotyczących Parku Narodowego Yosemite

Park Narodowy Yosemite – park położony w USA, w środkowej Kalifornii, na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Park zarządzany jest przez National Park Service (Służba Parków Narodowych) i zajmuje powierzchnię ok. 3030 km². Co roku odwiedzany jest przez prawie 4 miliony turystów, większość z nich spędza swój czas właśnie w obszarze Doliny Yosemite o powierzchni ok. 18 km². W 1984r. park ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest on znany głównie ze względu na granitowe urwiska, wodospady, czyste potoki, skupiska sekwoi. Wysokości na terenie parku parku wahają się od 648 do 3997 m.n.p.m. Spośród ok. 7000 gatunków roślin, występujących w Kalifornii, połowa pojawia się na terenie gór Sierra Nevada, a ok. 20% na obszarze Parku Narodowego Yosemite. Jest to siedlisko dla ok. 160 zagrożonych gatunków.

Yosemite - 1

Yosemite - 2

Yosemite - 3

Yosemite - 4

Yosemite - 5

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zachwycony pięknem tego parku dopisując je na samym szczycie mojej listy miejsc na Ziemi które pragnę odwiedzić.

To Top