Informacje i nowości

Były szef Google Android o nowym iPhonie

Hugo Barra, niegdyś szef oddziału Google Android w wywiadzie dla WSJD Live opisał nowego iPhone’a słowami:

Najpiękniejszy smartfon jakiego kiedykolwiek zbudowali.

 

Barra jest teraz wiceprezesem firmy Xiaomi – chińskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w projektowaniu, produkowaniu i sprzedaży smartfonów, aplikacji i elektroniki użytkowej. Na jedno z pytań odnośnie działań jego firmy Barra stwierdził, że jego nowa firma ma „skłonności” do kopiowania wzorów Apple.

Firma Xiaomi porównywała produkty takie jak: Mi 4 i iPhone 5S, Mi Pad i iPhone 5C, Mi Router Mini i Magic Trackpad. Wydaje się, że Xiaomi nie robi nic złego. Barra twierdzi, że inżynierowie produktów firmy inspirują się jakością i wykonaniem produktów firmy Apple.

Mi Pad

Mi Pad

MI 4

MI 4

Mi Router Mini

Mi Router Mini

 

 

Nasi projektanci i inżynierowie są inspirowani przez wiele świetnych produktów i szczerze mówiąc, w dzisiejszym świecie w tej branży, nie ma takiej możliwości by wskazać produkt który ma całkowicie unikalny wygląd.

Barra przyznaje, że jego projektanci są młodzi, cały czas się uczą i rozwijają co zaowocuje w przyszłości tworzeniem unikalnych produktów.

Wiceprezes firmy Xiaomi podczas wywiadu stwierdził, że wiele z najnowszych funkcji iOS firmy Apple było inspirowanych rozwiązaniami z konkurencyjnych systemów operacyjnych. Mając na myśli głównie Centrum Sterowania, Barra powiedział, że funkcje te działają znacznie lepiej niż te na Androida, pomimo tego, że na Androidzie były o wiele wcześniej.

[source name=”Cult of Android” url=http://www.cultofandroid.com/70026/ex-android-chief-declares-iphone-6-beautiful-smartphone-ever-built/]

To Top