Informacje i nowości

Wiceprezes Apple Greg Joswiak: „Nie będzie tanich iPhone’ów ani Mac’ów”

Wielu ludzi twierdzi, że firma Apple powinna stworzyć produkty dostępne za niższą ceną aby powalczyć w tym sektorze rynku z firmami takimi jak np. Samsung. Oto jak odnosi się do tego Greg Joswiak, jeden z wiceprezesów Apple podczas rozmowy na konferencji Code/Mobile.

Nie będzie tanich iPhone’ów ani Mac’ów. Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie doskonałych produktów, dających jak najlepsze doświadczenia użytkownikom. Chcemy mieć pewność, że tego właśnie dostarczamy i na ogół tak właśnie się dzieje. Nasz wskaźnik satysfakcji klienta jest wyższy niż u kogokolwiek innego. Zdrowa konkurencja jest dobra, a my nie musimy być zawsze liderem na rynku akcji. Może to naiwne ale wierzymy, że jeśli będziemy produkować urządzenia najwyższej jakości to zawsze będzie na nie popyt.

Tutaj cała rozmowa -> Wywiad z Joswiakiem

Osobiście cieszę się, że Apple ma takie podejście do tego tematu. Urządzenia są drogie, to prawda, jednak obawiam się, że gdyby Apple zaczęło produkować tanie iPhone’y, iPady czy Maki to nie byłoby to już to samo Apple. A gdybym zobaczył odkurzacz z logiem nadgryzionego jabłka to bym się przewrócił na plecy albo nawet padł na twarz. Chyba nie potrafię do końca wytłumaczyć tego dlaczego tak właśnie czuję ale wiem, że nie chodzi o snobizm ani lans – to są jedynie dodatki do świetnej technologii jaką Apple nam dostarcza. Oby jak najdłużej szli tą drogą i nie zbaczali z niej wabieni wizją większego zarobku. Niektórzy powiedzą, że to o kasę przecież w tym chodzi. Ja wierzę, że w Apple pozostała jeszcze energia Steve’a Jobs’a dla którego pieniądze były tylko efektem ubocznym spełniania swojej wizji, tworzenia pięknych, doskonałych i użytecznych urządzeń, bez wyrażania zgody na kompromisy:

Moim największym marzeniem było zbudować stabilną firmę, w której ludzie będą chcieli tworzyć świetne produkty. Wszystko inne schodziło na drugi plan. Pewnie, dobrze jest mieć zyski, bo to właśnie pozwala robić świetne produkty. Ale motywacją były właśnie one: produkty, a nie pieniądze.

Mówił Steve Jobs. Czyż nie jest to piękne założenie. I tego się trzymajmy. Pozdrawiam!

[source name = recode url = http://recode.net/2014/10/28/apples-greg-joswiak-code-mobile/]

 

To Top