Plotki

Anonimowi pracownicy Apple mówią jakim szefem jest Tim Cook

Pomimo faktu, że zdjęcia ich najnowszych produktów wyciekały do sieci na długo przed ich premierą, Apple pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych firm technologicznych na świecie. Oczywiście ma to sens, że najcenniejsza firma w USA strzeże swoich tajemnic. Nie można ich za to winić, że na ogół to co się dzieje wewnątrz firmy nie wychodzi poza jej drzwi. Sprawia to, że każdy kawałeczek informacji, który wyjdzie z tajemniczego ogrodu Apple zdaje się być zdecydowanie bardziej atrakcyjny, niczym zakazany owoc. I tak własnie kilka takich smakowitych kąsków pojawiło się nie dawno, gdy kilku anonimowych pracowników Apple zdecydowało się zwierzyć, jak to jest pracować dla obecnego CEO Apple.

Tim Cook miał bardzo ciężkie zadanie, gdy w 2011 roku, na 2 miesiące przed przedwczesnym odejściem Steve’a Jobs’a przejął stery Apple. Od tego momentu droga przez którą przeszedł Tim była wyboista. Dzisiaj Apple może chwalić się sukcesami po premierze iPhone’a 6 i 6 plus, które to kolejny raz biją rekordy sprzedaży.

Rzadko można podejrzeć „za kulisami” jak Cook pracuje, ale kilku pracowników Apple rzuciło na ten temat trochę światła, a jeden z nich stworzył nawet listę 5 kluczowych punktów opisujących prace przy boku prezesa:

  1. Nikt nie zna szczegółów działalności Apple lepiej niż Tim i lepiej sam tak dobrze znaj szczegóły twojej „działki” tego biznesu.
  2. Twoja praca jest twoim życiem, twoje życie jest twoją pracą. Sama praca nie istnieje.
  3. Nie ma czasu na pogawędki, tylko celowa, krótka wymiana zdań.
  4. „Charm is for bracelets” – Od bycia uroczymi są bransoletki Charms…(?)
  5. Budowanie kariery poprzez ciągłe zmiany miejsca pracy czynią Cię niegodnym zaufania.

Inny pracownik porównuje styl zarządzana Cook’a do Jobs’a – miał okazję pracować u boku ich obu. Twierdzi, że gdyby miał wybierać pomiędzy nimi to woli tego pierwszego.

Patrząc całościowo wolę Tim’a od Steve’a. Podczas gdy oboje mają w zwyczaju podejmować decyzje kierując się intuicją to obecny szef jest mniej zjadliwy. Jest też o wiele lepiej jeśli chodzi o uznanie. Steve nigdy nie chwalił pracowników, uważał, że samo wykonanie dobrej roboty jest nagrodą samą w sobie dla pracownika. Tim stosuje indywidualne wyróżnienia jeśli ktoś spełni zadanie powyżej oczekiwań.

Anonimowy pracownik dodał jeszcze, że drugą stroną medalu jest to, że Tim Cook potrafi być nawet bardziej wymagający niż był Jobs.

Kiedy wysyła Ci maila o godzinie 5 rano, który wymaga szybkiej odpowiedzi, a Ty zrobisz to trochę później, Tim bierze Cie na stronę i daje do zrozumienia, że wymaga więcej.

 

Użytkownicy sprzętów Apple wiele wymagają od tych urządzeń, dlatego też pracownicy firmy powinni wymagać wiele od siebie by stworzyć jak najlepszy produkt. Wielkie indywidualności muszą tworzyć zgrany zespół nad którym czuwa mocny kapitan. Może Tim Cook  nie jest tak charyzmatycznym szefem jakim był Steve Jobs ale widząc nowe produkty Apple, póki co – daje radę. Co myślicie?  Pozdrawiam!

 

[source name = bgr url = http://bgr.com/2014/10/30/what-its-like-to-work-at-apple-tim-cook/ ]

To Top