Aplikacje na iOS i OS X

Gry pokolenia lat 90. Na platformie iOS

Gry pokolenia lat 90. W to się grało…

Dzisiejszy post jest bardzo specjalny. Zostawię tutaj część mojej przeszłości. Jako pokolenie lat 90, urodziliśmy się w złotym czasie komputerów i elektroniki. To my przeżywaliśmy rozkwit branży krzemowej. Dla naszego pokolenia elektronika nie jest ani czymś odległym ani nie zrozumiałym. Wychowywaliśmy się kiedy zaczynała być dostępna dla każdego i teraz bez internetu, smartfonów czy komputera świat mógł by dla nas nie istnieć. Konsole i gry wideo to nasz chleb powszedni. Opowiem więc o grach, przy których spędzałem dzieciństwo. Czasami emocje podczas gry brały górę i zdarzały się latające płyty cd, zdarte klawiatury, i nie jedna roztrzaskana myszka. Opowiem o produkcjach które kształtowały moją wyobraźnie, zabijały czas w zimne wieczory i poniekąd zrobiły ze mnie gamingowego Nerd’a. Dzisiaj w wolnym czasie wracam do tamtych chwil na platformie iOS. Poniżej ranking który ustaliłem wedle własnej subiektywnej oceny.


Worms

Ileż tymi robaczkami się rozrabiało. Teraz na iPhone możesz tak samo jak kiedyś skakać na spadochronie, huśtać się na linach, strzelać z bazooki, wysadzać, niszczyć i jak prawdziwy generał prowadzić do zwycięstwa swoją obślizgłą drużynę. Teraz cała trylogia w App Store.

[third]worms-ios3[/third] [third]worms-ios-2[/third] [third_last]worms-ios-1[/third_last]

[appstore id=321369231]

[appstore id=355524910]

[appstore id=596677177]


GTA III

O GTA rozpisywałem się /tutaj/ z okazji obniżenia cen. Nie sposób zapomnieć o półświatku Liberty City, mafijnych porachunkach i gangsterskim życiu. Grafika 3d jest naprawdę na wysokim poziomie, a pod iOS została jeszcze bardziej podciągnięta. Pamiętam gdy GTA III miało swoją premierę na PC, mówiło się wtedy o rewolucji w grach wideo. I tak faktycznie było. Polecam!

[third]gta3-ios-2[/third] [third]gta3-ios-1[/third] [third_last]gta3-ios-3[/third_last]

[appstore id=479662730]


Max Payne

Zmierz się z tragiczną historią policjanta, któremu zamordowano rodzinę. Odnajdź okrutnych oprawców w iście detektywistyczny sposób. Idź po nitce do kłębka rozwiązując tę kryminalną zagadkę i stawiając czoła swoim osobistym demonom. Tytuł do którego nie trzeba nikogo przekonywać. Pomóż Max’owi odnaleźć odkupienie w zemście.

[third]max-payne-1[/third] [third]max-payne-3[/third] [third_last]max-payne-2[/third_last]

[appstore id=512142109]


Tomb Raider

Mój faworyt! Lara Croft to z pewnością kobieta która złamała serce niejednemu graczowi. Przygody pani Archeolog rozwijały wyobraźnię, miały świetny klimat, trenowały refleks i niesamowicie wciągały. Nie ma „pozycji” której z panią Larą nie przerobiłem… mowa oczywiście o pozycjach na półkach PC 🙂 Część II i III wprowadzały więcej możliwości. Po późniejsze tytuły, jak Legend czy Anniversary sięgam na konsolach. Teraz jestem w trakcie przechodzenia 1 części na iPhonie. Gorąco zachęcam.

[third]tomb-raider-ios-2[/third] [third]tomb-raider-ios-3[/third] [third_last]tomb-raider-ios-1[/third_last]

[appstore id=663820495]

[source name= iTunes url=https://itunes.apple.com/pl/genre/ios/id36?mt=8]

To Top