Co słychać u konkurencji

Samsung wydaję funkcję „Flow” czyli szybki klon Continuity

W dzisiejszych czasach ludzie korzystają bardzo często z wielu urządzeń ale ich praca zawsze skupia się w obrębie jednego z nich. Idąc z „duchem postępu” Firma Samsung ogłosiła premierę nowej funkcji ukrywającej się pod roboczą nazwą „Flow”.

Flow jest platformą, która umożliwia programistom tworzenie sprawnych przejść pomiędzy urządzeniami, tak abyśmy mogli zachować ciągłość pracy nad plikami w tej samej aplikacji lecz na różnych urządzeniach. Flow jest kompatybilne z urządzeniami które wspierają funkcję Android Share.Co Ciekawe funkcja ta jest bardzo dziwnie podobna do Continuity firmy Apple, której prezentacja odbyła się na konferencji WWDC w czerwcu bieżącego roku.

Samsung wydał również wideo prezentujące możliwości ich nowego rozwiązania, którego koncepcja jest prawie identyczna jak rozwiązanie wprowadzone wraz z nowym systemem Yosemite i iOS 8.  Zauważalną różnicą, w przypadku Flow, jest ciągły wybór urządzenia do którego udostępniamy naszą pracę. Na poniższym wideo możemy zobaczyć co takiego umożliwia nam ta funkcja.

[youtube id=SEkaxi7pqlk]

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/11/13/samsung-flow/]

To Top