Informacje i nowości

Bezpieczny iPhone? To możliwe dzięki technologii antyupadkowej

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Wiele razy pisaliśmy Wam o ogromie kreatywności i genialności gigantów z Cupertino. Dziś kolejny dowód na to, że Apple wyprzedza inne marki w przedbiegach. Jaka inna marka mogłaby opatentować system, który pozwoli na zminimalizowanie skutków upadku? Mamy dla Was doniesienia z Biura Patentów, z których wynika, iż Apple otrzymało niedawno patent na system ograniczający skutki upadku telefonu. Wielu z Was ma teraz za pewne w głowie jedno pytanie, jak to możliwe? Otóż sposoby są dwa. Ilu naszych czytelników uwierzyło w swoje nieprawdopodobne szczęście, gdy udało się uratować iPhone’a od upadku dzięki złapaniu go za kabel od słuchawek? Pozdrawiam mojego szczęśliwego kolegę z redakcji Rafała, któremu kabel uratował iPhone’a prze upadkiem z 20 metrów. Niestety nie zawsze takie rozwiązanie się sprawdzi, gdyż kabel lubi się wypinać pod ciężarem iPhone’a. Tu pojawia się pierwsza możliwość. W telefonach, w których wprowadzony zostanie omawiany system, zamontowany ma być specjalny zatrzask, który sprawi, że kabel będzie w stanie utrzymać nasz sprzęt i zapobiec upadkowi. Drugim sposobem ma być specjalnie zamontowany silniczek, wzbogacony o system czujników, GPS, akcelerometrów, żyroskopów, który będzie miał za zadanie wykryć, że nasz sprzęt właśnie upada, sprawdzić środek ciężkości i obrócić go w taki sposób, by telefon spadł w możliwie najmniej inwazyjny sposób. Grafiki zapożyczone z serwisu Appleinsider.

[half]11241-3996-141202-Protect-2-l[/half] [half_last]11241-3995-141202-Protect-l[/half_last]

Jak to działa?

Rolę silnika mającego za zadanie ustawić środek ciężkości mógłby pełnić element, który aktualnie odpowiada za wibracje telefonu. Miałby on poprzez odpowiednie nasilenie wibracji ułożyć telefon w najbardziej dogodny sposób. Biorąc pod uwagę fakt, że wysokość jaka dzieli naszą dłoń a podłogę jest niezbyt duża, a telefon spada z określoną siłą, trzeba przyznać, iż jeżeli uda się, by system zdążył zadziałać i jednocześnie zmniejszyć konsekwencje upadku będzie to ogromny skok technologiczny. Śmiało wówczas będziemy mogli powiedzieć: brawo Apple! Z drugiej strony, czy to nie był by strzał w kolano serwisów? Na pewno się przekonamy.

[source name= Appleinsider url=http://appleinsider.com/articles/14/12/02/apple-patents-active-fall-protection-system-that-shifts-iphones-in-midair]

To Top