Co słychać u konkurencji

Yotaphone 2. Rosyjski wynalazek o dwóch wyświetlaczach

Rosyjska innowacja.

Rosyjska firma Yotaphone już niedługo wprowadzi swój drugi smarfon o nazwie Yotaphone 2, głośno zrobiło się wokoło tylnego ekranu, który stworzony został w technologii E-Ink. Ekran upodabnia się do kartki papieru i tuszu. Dzięki temu, jest energooszczędny, ponieważ używa energię wtedy, gdy coś się zmienia na ekranie. Oferuje on rozdzielczość 960 x 540 pikseli, przekątną 4,7 cala i może wyświetlać 16 trybów szarości. Całość pokryta Gorilla Glass, o którym pisaliśmy /tutaj/. Nowość od Rosyjskich przedsiębiorców oferuje wyświetlacz główny AMOLED  o rozdzielczości 1920×1080 pikseli.

[half]Yota-YotaPhone-2-kopia[/half] [half_last]Yota-YotaPhone-2-2-kopia[/half_last]

Dla kogo?

Dodatkowy ekran ma bardziej służyć jako centrum powiadomień, informacji pogodowych i komunikacyjnych. Docenią go również osoby spędzające wolny czas na czytaniu. Nie zależnie od tego, którą stroną chwycimy telefon, będzie zawsze w gotowości.

Specyfikacja

Sytem operacyjny to Android 4.4 KitKat . Wymiary obudowy: 144,9 x 69,4 x 8,95 mm. Telefon waży 145 gramów. Sercem smartfonu jest czerto rdzeniowy procesor Snapdragon 800, o parametrach 2,2 GHz, 32 GB pamięci wewnętrznej 2 GB pamięci operacyjnej, aparat 8 Megapixeli z diodą LED i autofocusem, telefon wyposażono również w  przednią kamerkę 2,1 MP, moduł NFC, LTE kategorii 4, Wi-Fi i Bluetooth oraz pojemną baterię 2500 mAh, którą można ładować również bezprzewodowo.

Jak wynika z pierwszych przecieków urządzenie ma być dość drogie a jego premiera w Polsce planowana jest na 9 grudnia. Urządzenie na pewno znajdzie swoich odbiorców.

[source name=PCLab url=http://pclab.pl/news60833.html]

To Top