Poradniki i tutoriale

Wzmocnij zabezpieczenia iUrządzeń. Użyj… ustawień!

problem usługi iCloud

Jak dobrze wiemy, niektóre iUrządzenia po prostu giną. Wiadomo że, pierwszym krokiem, który od razu przyjdzie nam na myśl jest: Znajdź mój iPhone! No dobra, wszystko wydaje się OK, do czasu, gdy… zostanie odłączony na iUrządzeniu dostęp do iCloud. 

Pewnie teraz myślicie, że opowiadam Wam bajkę z czasów iOS 6 i niższych, ale to jednak  się zdarza. Odłączenie iCloud od iUrządzenia jest trudne dla przeciętnego, nic nie wiedzącego o Apple „złodzieja”, gdyż najprawdopodobniej nie będzie znać hasła Apple ID. Jednak hakerzy z powodzeniem wyszukują luki w tym zabezpieczeniu, np. za czasów iOS 7.0 wystarczyło wejść w ustawienia iCloud (klikając w iCloud>Konto [e-mail]), wystarczyło zmienić hasło na byle jakie oraz zmienić opis konta. Po chwili, co prawda iCloud się nie odłączy, ale zostanie wyłączona funkcja „Znajdź mój iPhone”. W rzeczywistości wygląda to mniej więcej tak:

[youtube id=RucORqkNl64]

Kwestia czasu, aż ktoś odkryje podobny błąd w kodzie iOS 8.1.

Aby uniknąć takiej sytuacji możemy posłużyć się ustawieniami, a dokładniej – Ustawieniami ograniczeń.

Czynność ta jest naprawdę prosta do uruchomienia, zarządzania:

  1. Wchodzimy do ustawień ogólnych i włączamy ograniczenia, ustalając kod (tutaj ustalamy kod tylko do ograniczeń, najlepiej ustawić inny niż ten na ekranie blokady, najlepiej kod zapisz na kartce, gdybyś go zapomniał)
  2. Przechodzimy do kategorii Prywatność, i stukamy w zakładkę „usługi lokalizacji”, zaznaczamy opcję „Nie zezwalaj na zmiany
  3. Wychodzimy z usług lokalizacji, przechodzimy do zakładki Zezwalaj na zmiany i stukamy „Konta”, tam również zaznaczamy „Nie zezwalaj na zmiany

Gotowe!

Dostęp do ustawień Usług lokalizacji, iCloud (w tym „Znajdź mój iPhone”), iMessage, FaceTime, Twittera, Facebooka został zablokowany i do kiedy nie „odbezpieczymy” ograniczeń, nie będzie można zmieniać ustawień w/w funkcji.

To Top