Informacje i nowości

iOS 8. 63% urządzeń Apple, posiada nowy system

iOS 8, liczba użytkowników systemu stale rośnie.

iOS 8 najnowszy system od Apple, po ponad dwóch miesiącach dostępności, został zainstalowany na 63 procentach urządzeń mobilnych z logiem nadgryzionego jabłuszka. Według nowych danych zamieszczonych na stronie Apple dla programistów. Liczba instalacji iOS 8 wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o około siedem procent. Natomiast o 10 procent spadło zainteresowanie systemem iOS 7 , w międzyczasie z 43 spadł do 33 procent.

11215-3962-141126-iOS_8-Distribution-l

Szacunki te są opracowane są w oparciu o wykorzystanie App Store, oraz według analiz serwisu MixPanel, który na dzień dzisiejszy stawia działającą ósemkę w urządzeniach na poziomie 63,94 %.

mixpanelios8adoption

Liczba użytkowników instalujących iOS 8 sięgała aż 47 procent, i to tylko trzy tygodnie po pierwszym wydaniu oprogramowania dla publiczności. Liczby instalacji systematycznie wzrastają od tego czasu z powodu wielu poprawek i kampanii mailowych, wysłanych przez Apple do użytkowników, z zachętą do instalacji nowego systemu. Początkowo niekomfortowy dla użytkowników Apple był zbyt duży rozmiar pakietu instalacyjnego na zapełnionych, oraz szesnasto-gigowych urządzeniach. System informował nas o zbyt małej ilości pamięci, zatem aktualizacja była dostępna z poziomu iTunes. Jednak płynność systemu szybko nadrobiła tę frustrację.

[source name=MacRummors url=http://www.macrumors.com/2014/12/09/ios-8-on-63-percent-of-ios-devices/]

To Top