Co słychać u konkurencji

Samsung ruszył z produkcją czipu A9 dla Apple

Współpraca Apple i Samsunga.

Apple rozpoczyna produkcję nowego procesora Apple A9 w Teksasie. Podwykonawcą podzespołu jest nie kto inny jak koreański gigant Samsung. Produkcja ruszyła w fabryce w Austin. Dane opierają się na raporcie Koreańskiego portalu internetowego zajmującego się branżą IT.

Biorąc pod uwagę, że to TSMC wyprodukowało większość procesorów A8 dla Apple, to dla Samsunga, podwykonawstwo nowej generacji procesorów dla urządzeń z logiem nagdryzionego jabłka może okazać się kluczowe w dalszej współpracy. Prowadzenie produkcji najważniejszego procesora dla największego konkurenta, to dopiero wyzwanie. Apple nie wyklucza TSMC ze współpracy, lecz Samsung będzie wytwarzać zdecydowaną większość komponentów. Mikrochip A9 ma być budowany w oparciu o technologię 14nm, informował w październiku prezes firmy Samsung, Kinam Kim. 

apple_a9

Nie wiemy, kiedy Samsung dostarczy w pierwszej dostawie nowe procesory. Czy możemy się spodziewać produktów, nowej generacji wcześniej niż miało to miejsce dotychczas? Przypuszczam, że Apple niedługo zajmie oficjalne stanowisko, szczególnie jeśli Samsung odgrywa tak ważną role produkując mózgi operacyjne dla urządzeń nowej generacji.

[source name=Tweakrown.com url=http://www.tweaktown.com/news/41919/apples-next-gen-a9-chip-enters-production-samsungs-plant-texas/index.html]

 

To Top