Informacje i nowości

HomeKit. Nadzieja inteligentnych domów

Zainteresowanie inteligentnym domem rośnie.

Oczekuje się, iż wdrażany przez Apple dodatek HealtKit przeznaczony do zautomatyzowania domów, będzie mieć ogromny wpływ na sprzedaż inteligentnych urządzeń domowych w 2015 roku. Według raportu Park Associates, wykazano że 37% amerykańskich gospodarstw domowych planuje zakupić jedno lub więcej urządzeń w przyszłym roku.

Rosnąca popularność urządzeń dla inteligentnych domów została wsparta zarówno przez Apple i Google. Korporacje wprowadzają nowe rozwiązania i otwierają ręce dla innych mniejszych firm chcących prezentować coraz to nowsze urządzenia. W tym roku badająca rynek firma odkryła, iż detaliści najbardziej nastawiają się na sprzedaż termometrów, żarówek oraz inteligentnych zamków i drzwi.

Inicjatywa wielkich firm takich jak Apple, Google i Honeywell pozwala na zwiększenie świadomości konsumentów i zachęca do kupowania inteligentnych urządzeń domowych, oraz obdarowywania nimi bliskich.

Inteligentne-domy

Firma Apple dała programistom możliwość używania narzędzia HomeKit w nowym iOS 8, a co za tym idzie z aplikacji można kontrolować inteligentne akcesoria w domu. HomeKit pozwala użytkownikom urządzeń z systemem iOS poznać, jak prawidłowo skonfigurować i kontrolować akcesoria. Objaśnia również wykorzystanie Siri do inicjowania działań w swoich czterech kątach. Dom nie tylko będzie pod naszą kontrolą ale będzie nas też słuchać.

Inteligentne termostaty i wszelkie czujniki do domu są najbardziej popularne. Stanową one 27% sprzedaży urządzeń w pierwszych trzech kwartałach 2014 roku. Około 32% inteligentnych urządzeń było kupowane jako prezenty w 2013 roku wśród nich stacje pogodowe i szeroko pojęty monitoring. Analitycy z firmy Parks Associates oczekują, że najlepszym okresem sprzedaży dla iSprzętów, to właśnie nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Firma przypuszcza, że ​​inteligentne światła będą najpopularniejszym zakupem w 2014 roku.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/305963/smart-home-blow-thanks-apple/]

 

To Top