Informacje i nowości

Apple Store w Rosji – Zablokowane

Rubel słabnie. Apple blokuje Rosjanom sprzedaż internetową.

Apple zablokowało internetową sprzedaż w Rosji. Decyzja producenta sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka wynikła z ekstremalnego spadku wartości rubla. Jak oficjalnie wiadomo Apple nie nałożyło celowego embarga na Rosjan, jednakże tak duże wahania kursów lokalnej waluty oraz znaczne zwiększenie stóp procentowych przez rosyjski bank centralny sprawiają, że dalsze robienie biznesu z kamratami staję się nieopłacalne. Jak widać sam prezydent wygląda na mocno zmartwionego.

Według analityków, Apple postąpiło właściwie. Zarobek firmy na rosyjskim rynku, był by uzależniony od codziennych podwyżek cen swoich urządzeń. Jak potwierdzają liczby, rynek Rosyjski to słaby target, a strata dla producenta była by znikoma. W zeszłym roku Rosjanie kupili 1,6 milionów iPhone’ów, co przy światowym wyniku sprzedażowym na poziomie 153,4 milionów egzemplarzy nie jest wcale imponujące.

… biorąc pod uwagę ogromne zapasy finansowe Apple, firma woli przeczekać kryzys niż na siłę wciąż oferować swoje produkty Rosjanom, którzy obecnie i tak nie są zbyt skorzy do wydawania pieniędzy na tego typu gadżety.

Informuje portal PCLab.pl

Jeśli sytuacja się nie zmieni, a kraj Carów pogrąży się w kryzysie całkowicie blokując jaki kolwiek handel, możemy wyczekiwać takich przygodnych turystów w Galeriach handlowych i oficjalnych punktach sprzedaży Apple w Polsce. Rosjanie, już jadą po iPhone’a 6 Plus, a Ty?

wojsko_rosja_afp_600

 

[source name=PCLab.pl url=http://pclab.pl/news61016.html]

 

 

To Top