Informacje i nowości

Dlaczego nie ma „12 Days of Gifts”?

Począwszy od 2008 roku, Apple w okresie Świąt Bożego Narodzenia raczyło nas miłą świąteczną akcją „12 Days of Gifts”, w której każdego dnia w okresie 26 grudnia do 6 stycznia mogliśmy pobrać z App Store na iOS 12 różnych prezentów. Były wśród nich płyty, aplikacje, gry lub inne ciekawostki, które normalnie są płatne, w tych dniach dostawaliśmy za darmo.

Bieżącego, 2014 roku, Apple zerwało z tą przyjemną dla nas tradycją. Dlaczego? Zastanówmy się razem:

[list_style class=”simple”]

  • Względy ekonomiczne? Apple nie chce już partycypować w kosztach tej corocznej promocji. Miliony osób na całym świecie pobierało „prezenty” każdego dnia bez względu na to, czy było im to potrzebne czy też nie. Tym samym, jeśli Apple musiało do każdego z takich pobrań dołożyć przysłowiowego centa, zbierała się prawdopodobnie ogromna kwota. Z drugiej strony darmowe apki, które były rozdawane a nie kupowane przez klientów, tym samym nie przynosiły spodziewanych dochodów dla Apple, które wynoszą nawet 30% od każdego naszego zakupu.
  • Porażka z albumem U2? Po październikowej konferencji, Apple „wrzuciło” nowy album U2 każdemu użytkownikowi iTunes’a, co zamiast mieć pozytywny wydźwięk, spotkało się z dość szerokim niezadowoleniem. Idąc tym tropem Apple uznało, że nie będzie dawać za darmo żadnych aplikacji ani muzyki w myśl stwierdzenia „jak się Wam nie podoba, to nic już nie dostaniecie”.

[/list_style]

Osobiście korzystałem z tych „podarków” od Apple i mimo, że z większości potem nie używałem, to pobierałem je z myślą „może kiedyś się przyda”. Był to miły świąteczny gest Apple i szkoda, że w tym roku nie jest kontynuowany, a może to tylko jednoroczna przerwa i w 2015 roku Apple nas znowu mile zaskoczy.

Które z powyższych wyjaśnień może być bliższe prawdy? A może macie na to inną teorię? Piszcie śmiało w komentarzach.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/14/12/27/apple-cancels-12-days-of-gifts-promotion-for-first-time-in-six-years]

To Top