Informacje i nowości

12 największych wydarzeń z życia Apple w 2014 wg Cult of Mac

We wcześniejszym artykule wytypowaliśmy 7 premier Apple 2014 roku. Tym razem przeczytajcie, co Cult of Mac uznał za najważniejsze z życia Apple w 2014 roku.

Split akcji Apple 7:1 – w kwietniu Apple, prawdopodobnie ze względu na dużą wartość swoich akcji a jednocześnie aby zwiększyć ich płynność, decyduje się na ich podział w stosunku 7:1. Oznacza to, że wartość 1 akcji przed podziałem została podzielona na 7 a każdy akcjonariusz od tej pory zamiast mieć 1 akcję, ma ich 7. Tych, który ciekawi pojęcie splitu akcji odsyłam np. tutaj.

01 Giełda Apple 7 do 1 Kwiecień 2014Apple kupuje Beats – za „jedyne” 3 miliardy USD Apple kupuje markę Dr Dre wraz z firmą Beats Electronics. Największa tego typu transakcja w historii Apple a także w świecie muzycznym. Absolutnie wielkim wydarzeniem w świecie muzycznym było wprowadzenie przez Apple sklepu iTunes Store, w którym Apple zaczęło sprzedawać muzykę z całego świata po 1 utworze a nie jak do tego czasu całe płyty. Od tego czasu minęło jednak już 15 lat. Zakup Beats Electronics to kolejny krok Apple dla wzmocnienia swojej pozycji w branży muzycznej.

02 Apple kupuje Beats

iOS 8 oraz OS X Yosemite –  w czerwcu na konferencji developerów WWDC, Apple prezentuje nowe odsłony systemów na komputery Mac oraz urządzenia mobilne. Od teraz iPhone i Mac są ze sobą zintegrowane jak nigdy dotąd a użytkownicy sprzętów z Jabłkiem doceniają to najbardziej. Wspomnijmy tylko niesamowitą funkcję Continuity.

03 iOS8 i OSX Yosemite

Apple + IBM – Apple wraz z IBM podejmują strategiczną decyzję o rozpoczęciu bliskiej współpracy w zakresie obsługi korporacji. Wspólnie, korzystając z ogromnych własnych doświadczeń chcą tworzyć rozwiązania dla wielkich tego świata. Czas pokaże co wyjdzie z tej współpracy.

04 Apple i IBM

iCloud, wyciek nagich zdjęć gwiazd –  dość głośne i przykre dla Apple wydarzenie wycieku zdjęć celebrytów z iCloud, które postawiło pod znakiem zapytania bezpieczeństwo naszych danych w chmurze Apple. Po tym wydarzeniu Apple położyło jeszcze większy nacisk na zabezpieczenie iClouda poprzez szyfrowanie kopii naszych danych oraz wprowadzenie dwuetapowego logowania do swojej chmury.

05 Wycieki z iCloud

iPhone 6 i 6Plus – premiera nowych iPhonów. Podobnie jak przy poprzednich modelach, również przy tych pobite zostały kolejne rekordy sprzedaży. Pierwszy weekend – 10 mln sztuk. Do dzisiaj cały czas w wielu krajach, również w Polsce występują problemy z dostępnością zaprezentowanego 9.9.2014 roku iPhone’a 6 i 6 Plus.

06 iPhone 6 i 6 PlusApple Watch –  dzisiaj cały technologiczny świat czeka na wiosnę 2015, kiedy to ma wejść do sprzedaży niezwykły zegarek od Apple, który został zaprezentowany już we wrześniu 2014. Dużo o tym zegarku pisaliśmy tutaj.

07 Apple Watch

Apple Pay – rewolucja w systemie płatności mobilnych. Kiedy się ma tyle milionów użytkowników iPhone’ów na całym świecie, jeden standard, bezpieczny system i czytnik linii papilarnych, to nie sposób nie wprowadzić własnego systemu płatności bezgotówkowych. Apple Pay wchodzi z impetem do kolejnych sieci sprzedażowych na całym świecie. W Polsce pewno jeszcze chwilę poczekamy. Tak czy owak, jest to rewolucja.08 Apple Pay

U2, nowa płyta dla wszystkich – po konferencji Apple z 16.10.2014 roku miał miejsce koncert promujący nową płytę U2 Songs of Innocence, która dalej automatycznie została załadowana wszystkim użytkownikom sprzętów Apple. To nie wszystkim się spodobało, tym samym Apple przygotował instrukcję jak usunąć album ze swoich zasobów.

09 U2 Apple

iMac Retina 5K – w październiku Apple wprowadza nowego iMaca 27″ z niesamowitym wyświetlaczem 5K. Coś niezwykłego za jedyne 11 tys. zł. Poczytajcie sobie o nim np. tutaj.

10 iMac Retina

Tim Cook jest gayem oficjalnie – Tim Cook wyznaje, że jest dumny z faktu bycia gayem. Oświadczenie to, jak można się domyślić, wywołuje trochę medialnego szumu. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj.

11 Timcook gay

Problemy developerów z AppStore – jak wiemy Apple zanim zezwoli na sprzedaż aplikacji poprzez AppStore, wcześniej poddaje je wnikliwej analizie pod względem bezpieczeństwa dla użytkowników. Ani Google ani Microsoft nie sprawdza w taki sposób wypuszczanych aplikacji, co sprawia, że iPhone czy też iPad jest najbezpieczniejszym urządzeniem na świecie. W ostatnim czasie jednak Apple odrzucił wiele całkiem popularnych aplikacji a dokładnie ich nowych wersji, ze względu  na nowo wprowadzone przez developerów funkcjonalności. Odrzucenia te nie są zrozumiałem dla samych developerów, co wywołuje falę niezadowolenia wśród nich. Sprawa pewno się wyjaśni w najbliższych tygodniach.

12 AppStore

Cult od Mac uznał powyższe wydarzenia za najciekawsze. Które z nich Wy uważacie rzeczywiście za najważniejsze?

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/307085/apple-2014-review/]

To Top