Informacje i nowości

Apple Watch i bateria. Największy problem ludzkości

Każdy dzień przybliża nas do oficjalnej premiery naręcznego urządzenia Apple. Im bliżej samej premiery (choć nie znamy dokładnej daty), tym na światło dzienne wychodzi więcej szczegółów o samym urządzeniu i jego eksploatacji. W założeniach wstępnych czas pracy, ma się wachać pomiędzy 2,5 a 4 godzin aktywnego użytkowania i 19 godzin biernego użytkowania, według nowego raportu z 9to5Mac.

Tylko 2,5 godziny?

Przyznam, że zostałem niemile zaskoczony. Gdy opadła kurtyna w wrześniu zeszłego roku, Tim Cook zapowiedział, iż ładowane co noc, będzie w zasadzie konieczne. Nie powiedziano jednak w jaki sposób eksploatacja wpłynie na pracę Apple Watch. Teraz liczby obrazują nam wydajność ogniwa zasilającego w stosunku do obciążenia sprzętu.

Mark Gurman z portalu 9to5mac zapowiada, iż Apple dąży do osiągnięcia 2,5 godziny użytku w przypadku „ciężkiej” rozgrywki lub aplikacji. 3,5 godziny dla standardowej aplikacji użytkowej i 4 godziny śledzenia fitness. Nie bez powodu mówi się , że na chwilę obecną baterie są największym problemem ludzkiej technologi. Nasze sposoby na magazynowanie energii w małych przestrzeniach są mocno ograniczone. Pocieszający jest fakt, iż żywotność w trybie zegarka, powinna wystarczyć na cały dzień pracy, natomiast okres czuwania rozciągnięty nawet do 4 dni. Problem tych niewielkich ilości czasu leży też w sprzęcie. Gurman mówi o wydajności chipu S1 wewnątrz Apple Watch, który oferuje parametry podobne do procesora A5. Wysokiej jakości wyświetlacz, działa w trybie odświerzania 60 klatkek na sekundę. Takie rzeczy w połączeniu z całą rodziną czujników powodują poważną absorpcje energii z małego ogniwa wewnątrz urządzenia.

applewatchbattery

Oczekujemy, że Apple Watch szybko trafi na rynek już w marcu tego roku, w cenie zaczynającej się od 349 dolarów. Będzie kompatybilny z iPhone 5 i wszystkimi nowszymi urządzeniami od Apple. Komunikacja z nimi, ma się odybwać za pomocą wbudowanej aplikacji Companion, jak ujawniono w najnowszej deweloperskiej wersji iOS 8.2.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/01/22/apple-targets-for-apple-watch-battery-life-revealed-a5-caliber-cpu-inside/]

To Top