Aplikacje na iOS i OS X

Udostępnij oczy niewidomemu dzięki aplikacji Be My Eyes

Amerykańska Krajowa Federacja Niewidomych wypowiedziała się w zeszłym roku o firmie Apple, że ta zrobiła więcej by dla ułatwień dostępu osobom niepełnosprawnym niż jakakolwiek inna firma. Za pomocą nowej aplikacji Be My Eyes można pomóc takim osobom jeszcze bardziej.

W Be My Eyes rejestrujemy się jako osoba niewidoma lub pomocnik, który może „udostępnić” swoje oczy. W razie potrzeby osoba niewidoma wywołuje losowo wybranego pomocnika, a ten poprzez wideopołączenie za pośrednictwem iPhone’a lub iPada może pomóc w rozwiązaniu danego problemu instruując potrzebującego wsparcia. Dzięki kamerze, osoba niewidoma może pokazać wolontariuszowi co ma przed sobą, a ten na głos doradzi co zrobić.

Jeśli pomocnik nie może w danym momencie udzielić pomocy to prośba zostanie automatycznie przekazana do następnego i tak dalej do czasu aż się ktoś zgłosi. W celu wyeliminowania żartownisiów niewidomy po każdym połączeniu ocenia w aplikacji użytkownika, który mu pomagał.

Premiera aplikacji miała miejsce 13 stycznia tego roku i od tej chwili z aplikacja została użyta ponad 15 000 razy czyli prawdopodobnie właśnie tyle razy ktoś komuś pomógł – wspaniała sprawa! Zarejestrowanych niewidomych jest 6 500, a wolontariuszy 86 000 i te liczby stale rosną.

Ja już pobrałem aplikację i mam zamiar zarejestrować się jako wolontariusz,a Wy?

[appstore id=905177575]

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/01/21/be-my-eyes-app/]

To Top