Naszymi oczami

5 powodów, dzięki którym Apple Watch odniesie sukces

Apple Watch może zostać pionierem w swej dziedzinie technologii lub totalnym nieporozumieniem dla raczkujących co dopiero SmartWatch’y. Mimo pojawiających się złych opinii na temat baterii, prognozowanych wysokich cen, miejmy nadzieję, że Apple pokaże na co stać gigantów. Ja od pierwszych sekund po opadnięciu kurtyny, samym urządzeniem jestem zachwycony. Czekam na niego z wielkim entuzjazmem, jakkolwiek by się o nim nie mówiło. Nieważne jak mówią, ważne, że mówią. Oto pięć powodów, dzięki którym Apple Watch będzie najlepiej sprzedającym się smartwach’em w historii.

1. Apple…

Apple jest powszechnie postrzegane jako zwycięzca i potentat rynku technologicznego. Jak pokazują najnowsze trendy, produkty są symbolami statusu, szyku i elegancji. Premiera nowego urządzenia Apple jest wydarzeniem społecznym. Ludzie stoją w kolejkach, dniami czekając na zakup nowego iPhone’a lub iPad’a. Tym samym nasze emocje będą skupione na Apple Watch’u, bardziej niż na wszystkich poprzednich premierach SmartWatchy. Czy ktoś jakąś pamięta? Napomknąłem kiedyś o targach elektroniki w Niemczech, gdzie Samsung na kilkumetrowym stanowisku pokazywał przechodniom swojego „Gear’a”. Ale to było dawno i nieprawda 🙂

… i tylko Apple.

Apple Watch będzie najgorętszym produktem roku 2015. Drugą stronę medalu poruszałem tutaj na łamach portalu. Analizując kilka lat i zjawisko rodzenia się smartwatch’y, ludzie z Apple są cholernie inteligentni. Podczas gdy konkurenci wpadli w rynek z na wpół gotowymi smartwatchami, nie dziwi mnie fakt, że pomysł najzwyczajniej w świecie nie chwycił. Apple do sprawy podeszło z niesamowitą pieczołowitością i starannością. Ich przemyślanego podejścia do rozwoju własnej wersji może pozazdrościć każdy Chiński, Japoński czy Koreański prezes. Raz po raz, projekt powolny i maksymalnie przemyślany, zaowocował perfekcyjnym wykonanym i jedynym, który zostanie zapamiętany.

2. Ekosystem Apple.

Każdy, kto posiada już iPhone’a, iPad’a, iPod’a lub Mac’a ma co najmniej jeden powód do zakupu Apple Watch’a. To efekt domina budowy takiego silnego ekosystemu, w którym wszystko działa razem, czysto pięknie i estetycznie, gdzie posiadanie produktów sprawia, że ​​my ludzie kochający Apple, nadzwyczajniej w świecie się tym podniecamy. Czy nie byłoby przydatne aby sterować naszym Apple TV z ręki? Aby sprawdzić przychodzące wiadomości bez wyciągania telefonu? Jeśli jesteś właścicielem innych produktów od gigantów z Cupertino, znajdziesz dziesiątki tysięcy małych powodów aby kupić i pokochać Apple Watch’a.

3. Estetyka i ponadczasowy wzorzec.

Żadna firma nie wywarła większego wpływu na wygląd dzisiejszej technologii niż Apple. Lubicie sci-fiction? Ja bardzo. Zauważyliście jak wygląda mostek kapitański Enterprise’a w dwóch ostatnich częściach Star Trek’a? Jak zakrzywiony Genius Bar w Apple Store! Firma jest elementem o wiele bardziej znaczącym, niż korporacja bijąca loga nadgryzionego jabłka na swoje iProdukty. Giganci w pełni zasłużyli na taki odbiór swojej wieloletniej pracy. Nakreślając poczucie estetyki wśród ludzkiego gatunku. Apple to część kultury, ponadczasowe wzorce, motyw inspiracji. To idea, która na fali potrzeb ludzkich zmieniła świat, wedle założenia Steve’a Jobs’a i to jest wystarczający powód aby kupić Apple Watch.

STAR TREK


 

4. Jest świetny.

Gdy zobaczyłem prezentację Apple Watch’a na jesiennej konferencji, pewna jej część mocno zapadła mi w pamięci. Siedziałem wbity w konferencyjny fotel patrząc w ekran. Zabrakło chwili a zacząłbym się ślinić, tylko rwący internet przeszkodził mi w integracji ze światem Apple. Był to moment, w którym poznałem, że ludzie będą mogli dzielić się biciem własnego serca za pomocą dotyku. Ogarnęła mnie euforia i zapragnąłem go mieć i obdarować nim osobę, którą kocham. Funkcja całkowicie absurdalna, gdyby umieścić ją przeciwko wszystkiemu, czego oczekuje się od zegarka. Ale to przecież ludzie się uśmiechają i są szczęśliwi. Apple sprzedając swój produkt wywołało mocną reakcję emocjonalną. W tym przypadku zrobili to naprawdę kapitalnie. Porównując AppleWatch do reszty smartwatch’y, wszystkie inne wydają się nudne i martwe.

5. Coś więcej…

Panuje ogólne podekscytowanie noszeniem przy sobie oryginalnych technologii, ponieważ nowości rodem z sci-fi brzmią zachęcająco, ale rynek smartwatch’y póki co nie dał żadnego prawdziwego powodu, aby zrealizować swoje zegarkowe marzenia. Samsung Galaxy Gear, może oferuje większość tych samych funkcji co Apple Watch, ale nie wydano ich w sposób, który inspiruje, bawi i zachwyca. Dodatkowe funkcje sprzętowe Apple, potężna moc obliczeniowa, bardziej niezawodne aplikacje oraz potężne zainteresowanie na rynku deweloperskim, zdecydowanie przechylają szale zwycięstwa na korzyść Apple. 

A Wy jak to widzicie?

[source name=MacLife url=http://www.maclife.com/article/features/5-reasons-why-apple-watch-will-succeed]

To Top