Naszymi oczami

Znalazłeś iPhone’a? Siri powie Ci, do kogo należy

Spacerujesz sobie spokojnie po parku, nagle dostrzegasz leżący na chodniku znajomy kształt. Podchodzisz w niedowierzaniu twego szczęścia i okazuje się, że jesteś znalazcą iPhone’a . Cóż za dzień! Niestety na drugim końcu miasta ktoś właśnie przeżywa koszmar. Nieszczęśnik zgubił swój ulubiony telefon i przepadły jego wszystkie najważniejsze dane. O ile właściciel nie zdążył zablokować jeszcze telefonu, możesz przeszukać bibliotekę zdjęć w poszukiwaniu czegoś ciekawego :).

Co zrobić?

Przecież to może zdażyć się każdemu z nas. Zachęcać do bycia uczciwym nie trzeba, ale AppleCenter radzi aby sprzęt oddać. Sprzęt z logiem nadgryzionego jabłuszka łatwo zlokalizować i łatwo zdalnie zablokować więc telefon będzie bezużyteczny. Prosty trik pozwoli Ci odszukać osobę, do której należy telefon. Wystarczy, że zapytasz Siri, (już wkrótce będziesz mógł zrobić to w języku polskim) a ona wskaże Ci drogę i dane kontaktowe do właściciela telefonu, nawet gdy ten go zdalnie zablokował.

siri

Lepiej będzie żyć w kraju, w którym ludzie zaczną sobie ufać i pomagać nawzajem. Z ostatnich badań wynika, iż Polacy wykazują najwyższy procent braku zaufania do swoich rodaków w Europie. Aż 70% ludzi w Polsce widzi resztę społeczeństwa jako hieny czekające na nasze potknięcie. Zacznijmy zmieniać ten kraj u źródeł. Od spraw najprostszych, od nas samych. Pomagajmy kochani, to naprawdę uszlachetnia.

[source name=TUAW url=http://www.tuaw.com/2015/01/27/found-a-lost-iphone-siri-can-help-you-find-its-owner/]

To Top