Informacje i nowości

Apple planuje „otworzyć” Siri dla zewnętrznych twórców aplikacji

Apple (zwłaszcza) po ostatniej prezentacji wirtualnej asystentki Viv, czuje oddech konkurencji na plecach. To sprawia, że musi wprowadzić kolejne ulepszenia w Siri.

Na stronie 9to5Mac przeczytać możemy, że Apple pracuje także nad urządzeniem podobnym do Amazon Echo. Raport wyjaśnia, że firma z Cupertino „otworzy” swoją asystentkę Siri dla zewnętrznych twórców aplikacji wypuszczając SDK. Pozwoli to deweloperom na implementację wirtualnej asystentki także w ich aplikacjach, podobnie jak to teraz robi Amazon, Google i Viv. Taki zabieg pozwoli na sterowanie  głosowe konkretnym programem.

Apple ma już oferty z kilku usług firm trzecich takich, jak Yelp. Wiadomo, że każdy deweloper będzie w stanie zintegrować swoją aplikację z Siri. Na przykład integracja asystentki z Uberem pozwoli zamówić samochód za pomocą polecenia głosowego. Siri jest bardzo podobna do jej konkurentki Viv, która została zaprezentowana w tym miesiącu i o której pisałem TUTAJ.

Raport wspomina także o fizycznym urządzeniu, bezpośrednim konkurencie Amazon Echo- asystenta, którego Amazon wprowadził na rynek w 2015 roku. Urządzenie będzie połączone z internetem, zostanie wyposażone w głośnik oraz zapewni głęboką interakcję z HomeKit. Będzie także pełnić funkcję głośnika, najprawdopodobniej niosąc wsparcie dla technologii AirPlay.

Firma z Cupertino zapewne zaprezentuje wspomniane SDK podczas konferencji WWDC, która odbędzie się już 13 czerwca. Zapowiada się sporo nowości w tym roku – nie mogę się już doczekać! Aby być na bierząco z każdym przeciekiem i nowinkami ze świata Apple i nie tylko, śledź nas regularnie na Facebooku, Twitterze, Google+ czy kanale AppleCenter na YouTube. Albo po prostu regularnie zaglądaj na naszą stronę internetową 🙂

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top