Informacje i nowości

Aplikacje zombie przejmują AppStore

Jeśli myślisz o spróbowaniu swoich sił i zbiciu fortuny dzięki aplikacjom na AppStore to w tym momencie powinieneś się jeszcze raz zastanowić. Choć deweloperzy zarabiają średnio więcej niż aktorzy Hollywood, to nowe raporty pokazują, że „wbicie” się w to towarzystwo w 2015 roku będzie prawie niemożliwe. Dlaczego? Wszystko przez zombie, a przynajmniej przez aplikacje zombie.

Według najnowszego raportu Adjust.com nazwanego „Nieumarli App Store” aplikacji zombie jest naprawdę mnóstwo. Co to takiego, ta aplikacja zombie? To program, który nigdy nie został pobrany tak dużo razy aby zaistnieć w rankingu top, który zaginał w czeluściach AppStore i jest ciężki do znalezienia.

To problem nie tylko dlatego, że deweloper nie jest zauważalny na AppStore ale również dlatego, że funkcjonalność wyszukiwania w sklepie Apple jest dość ograniczona. Apli zombie są prawie nie do namierzenia i często lepiej taką namierzyć na google, a później wpisać jej dokładną nazwę w wyszukiwarce sklepu Apple.

Fakt, że aplikacje zombie istnieją na AppStore, a nawet przewyższają tzw „żywe” aplikacje nie jest zaskakujący. W 2014 roku ilość aplikacji zwiększyła się o 60% – z 890 000 to 1, 42 mln. W tym samym czasie ilość aplikacji zombie zwiększyła się z 74  do 83% wszystkich aplikacji.

Aplikacje zombie wygrywają co powoduje, że nowym deweloperom jest ciężej się przebić aby zarobić jakiekolwiek pieniądze na AppStore. Czy Apple zamierza w to ingerować i coś z tym zrobić? Nie wiadomo.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/310736/zombie-apps-taking-app-store/]

To Top