Aplikacje na iOS i OS X

BitTorrent Sync – czyli chmura bez chmury

Natknąłem się w sieci na aplikację pod nazwą BitTorrent Sync. Jest to świetna alternatywa dla osób często korzystających z coraz to bardziej popularnego zastosowania jakim są chmury. Dropbox, Google Drive, Box, One Drive są jednymi z najbardziej popularnych na świecie tego typu zastosowań, ale ich głównym ograniczeniem jest oferowana przestrzeń, na której możemy przechowywać dane.

Dlaczego „chmura bez chmury”?

Firma BitTorrent zastosowała możliwość udostępniania plików bezpośrednio z wybranych przez nas folderów na dysku co za tym idzie nie korzystamy z usług zewnętrznych firm w celu magazynowania plików, a pojemność naszej chmury ogranicza się jedynie do przestrzeni naszego dysku. Minusem tutaj jest, że w momencie uszkodzenia dysku, tracimy dane z naszej chmury. Natomiast jeżeli pobierzemy na urządzenie zewnętrzne pliki, mamy do nich dostęp nawet jak nasz serwer (w tym przypadku komputer) jest wyłączony.

Jak wygląda konfiguracja?

Wystarczy na naszym komputerze zainstalować aplikację, a w niej wybrać jakie foldery chcemy udostępniać – tutaj mamy kilka opcji możemy ustawić atrybuty pliku, jak długo dany folder może być udostępniany lub też ile razy może być do niego wygenerowany link. Po utworzeniu takiego folderu, pobieramy aplikację na urządzeniu mobilnym i skanujemy kod QR, który daje nam dostęp do tego folderu z poziomu urządzenia. Nawet można tutaj włączyć kopie zapasową zdjęć (co ciekawe to działa!). Aplikacja na każde urządzenie jest dostępna całkowicie za darmo. Polecam, miłej zabawy!

[youtube id=RRrfZmBUS0A]

Aplikacja na Maca dostępna jest do pobrania z tego linku /kliknij tutaj/.

Aplikacja na Windowsa dostępna jest do pobrania z tego linku /kliknij tutaj/.

Aplikacja iOS:

[appstore id=665156116]

To Top