Aplikacje na iOS i OS X

Ta aplikacja powie Ci czy zginiesz w katastrofie lotniczej

Czasem wydaje się jakby samoloty pasażerskie ulegały wypadkom wyjątkowo często. Między katastrofami Malezyjskich linii lotniczych  i wypadków samolotów linii Trans Asia nie minęło dużo czasu i wydawało się jakby nigdy nie było gorszego czasu podróżowania drogą powietrzną.

Oczywiście to nie prawda. Statystyczne szanse, że umrzesz w katastrofie lotniczej są bliskie zeru i to bez względu na to jak często latasz. W dodatku pojawiła się aplikacja, która jest dedykowana do tego aby ukoić Twoje niepokoje związane ze strachem przed rozbiciem się.

„Am I Going Down?” to bardzo prosty program. Wystarczy wybrać miejsce wylotu, nazwę samolotu i linii lotniczych, a aplikacja na podstawie tych danych powie Ci jakie są szanse, że ten lot zakończy się twardym lądowaniem.

Jak się okazuje szanse na rozbicie się są bardzo małe. Dla przykładowo wybranego lotu aplikacja powiedziała, że musiałbym latać codziennie przez 15 000 lat żeby pojawiła się możliwość wystąpienia awarii, która spowodowałaby katastrofę.

Deweloperem aplikacji jest firma Vanilla Pixel z Londynu. A informacje, na których program opiera swoje wyliczenia pochodzą z danych historycznych NTSA i Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego. Jeśli więc „Am I Going Down?” pokazuje, że jesteś bezpieczny to możesz temu zaufać i lecieć spokojnie.

Screen-Shot-2015-02-07-at-2.27.30-PM-640x359

[appstore id= 950258805]

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/311410/app-will-tell-youre-going-die-plane-crash/]


																														
To Top