Informacje i nowości

Manipulowanie rankingami aplikacji w App Store

Ostatnio wielką burzę w mediach społecznościowych wywołało zdjęcie obrazujące, jak chińscy pracownicy są wykorzystywani do manipulowania rankingami aplikacji w sklepie App Store.

Chińska manipulacja

Zdjęcie przedstawia chińskiego pracownika który siedzi przed kilkudziesięcioma telefonami marki iPhone które są umieszczone na specjalnie zaprojektowanym w tym celu stojaku. Jak widać to nie jest jedno takie stanowisko w tym pomieszczeniu. Manipulacja rankingami musi tam odbywać się na masową skale. Wykonywane zadania pracownika jest z pozoru proste, musi wielokrotnie pobierać i usuwać daną aplikację na wszystkich urządzeniach w celu zwiększenia liczby pobrań aplikacji. Im większa liczba pobrań tym jest ona wyżej w rankingu App Store.

Oprócz tego zdjęcia, ukazał się również cennik dostania się do TOP 10 najlepszych darmowych aplikacji.

Chińska manipulacja2

Jak możemy zauważyć TOP 10 App Store kosztuje około 11 tysięcy dolarów, a utrzymanie pozycje przez tydzień około 65 tysięcy dolarów. Ceny są strasznie wysokie, ale wtedy nasza aplikacja pobierana jest przez ogromną ilość osób, a co za tym idzie wzrasta zarobek z reklam lub też ewentualnych mikropłatności w aplikacji.

[source name=”Redmond Pie” url=http://www.redmondpie.com/heres-how-one-chinese-firm-manipulates-itunes-app-store-rankings/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RedmondPie+%28Redmond+Pie%29]

To Top