Informacje i nowości

Apple pracuje nad usługą Beats zintegrowaną z systemami Apple i dostępną również na Androida

Apple pracuje nad nowym serwisem muzycznym opartym na współpracy wykupionej przez nich wcześniej firmy Beats i oprogramowania iTunes. Ma być ona dodatkowo zintegrowana z aplikacją Muzyka dla iPhone’a, iPada i iPoda touch. Usługa przesyłania strumieniowo muzyki będzie także dostępna poprzez aplikację w Apple TV i co ciekawe będzie również dostępna na urządzenia z systemem Android.

Jak podaje źródło użytkownicy Beats Music będą mogli połączyć swoje istniejące konto z kontem iTunes (którym będzie login Apple ID) w celu bezstratnego przejścia do nowej, wspólnej usługi. Dodatkowo w aplikacji będzie dostępna, popularna wszędzie funkcja dzielenia się muzyką i play listami wśród przyjaciół za pomocą wszechobecnych mediów społecznościowych.

Aplikacja ma prawdopodobnie kosztować 7,99 $ miesięcznie czyli mniej niż obecna subskrypcja miesięczna pobierana przez Beats Music (9,99 $). Serwis będzie bardzo zbliżony do popularnej usługi Spotify, Rdio i Google Play Music.

Aplikacja Beats Music jest już dostępna dla systemu Android i jeżeli Apple połączy ją wraz z usługą iTunes, będzie to równoznaczne z wprowadzeniem pierwszej aplikacji dostępnej na konkurencyjnym systemu operacyjnego jakim jest Android. Prawdopodobną datą prezentacji całej usługi będzie zbliżająca się konferencja WWDC dla deweloperów która jak co roku odbywa się w czerwcu.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/02/04/apple-beats-cheaper-android-ios/]

To Top