Informacje i nowości

W szkołach zakazują noszenia Apple Watch

Nie mogę się doczekać aż dorwę Apple Watch w swoje ręce i wreszcie zobaczę co sobą ten gadżet reprezentuje. Takich jak ja jest wielu ale są tacy, którym najbardziej zależy na Apple Watch ponieważ upatrują w nim znakomitej pomocy dydaktycznej – naręcznego komputera, który pomoże na egzaminach.

Urządzenia od Apple jeszcze nie ma w sprzedaży a włodarze wyższych uczelni w Wielkiej Brytanii już wydali zakaz noszenia zegarków na wszelkiego rodzaju egzaminy. Dlaczego nie można nosić w ogóle żadnego zegarka? A dlatego, że wykładowcy i nauczyciele odpowiedzialni za nadzorowanie egzaminów nie są w stanie dostrzec różnicy między smart watchem, a najzwyklejszym nadgarstkowym czasomierzem.

Oczywiście wcale mnie to nie dziwi. Na rynku pojawia się coraz więcej smart zegarków do złudzenia przypominających te dotychczasowe. Faktycznie takie urządzenie naręczne jak Apple Watch mogłoby być nieocenioną i co najważniejsze, niezauważalną pomocą w trakcie testu. Czasy zapisanej długopisem dłoni czy ściągi rolowanej w obudowę przeźroczystego długopisu się skończyły bo naciera Apple Watch – ściąga na miarę XXI wieku!

Apple-2014-Watch-11-1280x853

W miejscach gdzie zabroniono noszenia zegarków podczas egzaminów, na stolikach znajdują się małe zegarki, które uczniowie mogą sobie pożyczyć na czas testu.

Szkolnictwo już raz musiało się zmierzyć z podobnym problemem kiedy coraz bardziej popularne stawały się telefony komórkowe. Początkowo proszono studentów aby zostawiali je w domu w dniu egzaminu, później lądowały w plastikowych torebkach pod biurkiem. Wygląda na to, że Apple Watch do nich dołączy.

Zastanawiające jest to, że smart watche są już na rynku od kilku lat ale to dopiero za sprawą takiego od Apple zrobiło się o urządzeniach tego typu naprawdę głośno. Firma analityczna IHS przewiduje, że dzięki Apple popyt na wiele potrafiące zegarki może zwiększyć się do 2019 roku siedmiokrotnie. Jeśli hipotezy się sprawdzą to będzie oznaczać, że nie tylko zacięci studenci, spryciarze- gadżeciarze będą nosić smart watch’e ale również przeciętni uczniowie. Nauczyciele będą mieli co sprawdzać, chcąc dbać o uczciwość w trakcie zdawania sprawdzianów.

Nie tylko kadra edukacji będzie musiała zaostrzyć kontrolę bo np. również policja. Co w przypadku kiedy kierowca będzie dekoncentrował się spoglądając lub obsługując Apple Watch w trakcie prowadzenia samochodu, a po zatrzymaniu przez władzę powie, że tylko sprawdzał godzinę?

Biorąc pod uwagę to, że Apple Watch nie ma jeszcze na rynku można śmiało stwierdzić, że pojawi się więcej problematycznych przypadków używania gadżetu w nieodpowiednim miejscu lub czasie.
[source name= cult of mac url=http://www.cultofmac.com/311443/apple-watch-isnt-yet-already-banned-exam-halls/]

To Top