Informacje i nowości

Apple zwiększa max. rozmiar aplikacji w App Store do 4 GB

Odkąd App Store zadebiutowało w 2008 roku, maksymalny rozmiar aplikacji jaką deweloperzy mogli stworzyć dla iOS wynosił 2 GB. Od wczoraj twórcy oprogramowania mają ten limit zwiększony dwukrotnie, czyli i oni mogą stworzyć i użytkownicy mogą pobrać aplikacje, które będą „ważyć’ nawet do 4 GB.

Zmiana odzwierciedla potrzeby niektórych aplikacji, a najczęściej gier, które ze względu na to, że urządzenia są sprzętowo coraz mocniejsze, a system dojrzalszy, mogą mieć bardziej skomplikowaną grafikę i odznaczać się większą szczegółowości, co potrzebuje więcej miejsca.

Deweloperzy mogą teraz załączyć „więcej mediów w aplikacji i dostarczyć użytkownikom bogatszych doświadczeń” według Apple. Ograniczenie co do możliwości pobierania z App Store poprzez dane sieci komórkowych aplikacji do maksymalnej wielkości 100 MB pozostało nie zmienione.

Wolne miejsce w pamięci urządzeń z iOS dla wielu użytkowników jest na wagę złota ale wiadomo, że Apple ma w swojej ofercie iPhone’y i iPady z pamięcią 128 GB. Biorąc pod uwagę duże ekrany iPhone’a 6 plus i prawdopodobną premierę 12″ iPada Pro nie ma innej możliwości jak taka, że aplikacje będą coraz bardziej rozbudowane, a co za tym idzie będą potrzebowały coraz więcej przestrzeni.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/312065/app-store-doubles-max-app-size-whopping-4gb/]

To Top