Informacje i nowości

Ciekawe firmy założone przez byłych pracowników Apple, część 1

Porzekadło mówi, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Czy sprawdza się to w przypadku pracowników Apple, którzy odpadli od drzewa gigantów z Coupertino i poturlali się w kierunku własnych działalności? Zobaczcie jakie firmy założyli byli pracownicy Apple.

 

JB Labrosse – STIR WORKS

Czasem chciało by się żeby świat, w którym żyjemy był zaprojektowany przez Jony’ego Ive’a, by wszystkie przedmioty były piękne i ergonomiczne zarazem. To marzenie pewnie pozostanie nim na zawsze ale póki co możemy zasiąść przy naszym MacBooku przy biurku Star Kinect. JB Labrosse to były członek zespołu inżynierskiego pracującego nad iPodem. Kiedy odszedł z Apple założył firmę Stir Works, której głównym produktem był The Stir Kinect Desk – ergonomiczne biurko, którego wysokością sterujemy elektrycznie za pomocą wbudowanego panelu dotykowego. Produkt posiadał również stacje dokujące dla gadżetów. Jego koszt wynosił 3 890$.

The-Stir-Kinetic-desk-640x446

[youtube id= ZgG2YdkfCak]

 

Michael Grothaus – SITU

Situ to atrakcyjna waga żywnościowa z wbudowanym modułem bluetooth, stworzona do współpracy z iPadem. Pracownik Apple Michael Grothaus, który w wieku dojrzewania borykał się z nadwagą wpadł na ten pomysł podczas lanczu w Caffe Mac. Waga pokaże Ci dokładną zawartość makroskładników w pożywieniu, które na niej położysz. Da Ci informację o tym ile białka, tłuszczu i węglowodanów przyjmiesz spożywając ważone produkty. Elegancki i minimalistyczny design sprawia, że będzie pasować do każdej kuchni . Projekt powiódł się dzięki udanej kampanii w serwisie Kickstarter, miejscu gdzie każdy może pokazać swój innowacyjny projekt i pozyskać środki na jego zrealizowanie.

SITU

 [youtube id= luFeXb5c6WE]

Dave Morin – PATH

Path – czyli droga, ścieżka. W tym przypadku droga do sukcesu aplikacji Path była wybrukowana dobrymi chęciami i kilkoma porażkami. Założona przez byłego pracownika marketingu Apple Dave’a Morina mobilna sieć społecznościowa, w której dzielimy się zdjęciami i wiadomościami z maksymalnie 150 znajomymi. Deweloperowi aplikacji przyświecały słowa Robina Dunbarana, twórcy tzw Liczby Dunbara, która wynosi właśnie 150 i jest i określa maksymalną ilość związków międzyludzkich, które człowiek jest w stanie zapamiętać.

path-1

Path

 

[appstore id= 403639508]

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/290000/10-coolest-companies-founded-ex-apple-employees/]

To Top