Informacje i nowości

Hakerzy złamali zabezpieczenia kabla Lightning

Wielkie wydarzenie dla społeczności hakerskiej! Silnie strzeżone mikroprocesorem, złącze transmisyjno-zasilające Lightning, które znaleźć możemy  we wszystkich nowoczesnych iPhonach, iPadach i iPodach zostało złamane pod względem zabezpieczeń. Ataku dokonał zespół pomysłowych hakerów. Co to oznacza dla społeczności jailbreak?

Stefan Esser niemiecki haker, lepiej znany w społeczności jailbreak jak i0n1c , napisał tweet w związku ze złamaniem zabezpieczenia złącza Lightning:

Zrzut ekranu 2015-02-15 o 10.13.08

Co to wszystko oznacza dla Jailbreakowców?

Oznacza to, że hakerzy mają teraz dostęp do modyfikacji i debugowania oprogramowania tak jak miało to miejsce w złączach 30-pin, na starszych urządzeniach. Złamanie bezpieczeństwa Lightning nie oznacza jednak, że już teraz wszystkie urządzenia są narażone na ataki. Hakerzy powinni teoretycznie mieć łatwiejszy dostęp do usuwania uciążliwych dla nich zabezpieczeń programowych, a co za tym idzie w przyszłości do rozwijania autorskiego oprogramowania bez weryfikacji Apple.

[youtube id=hHdDslVI7O0]

Wcześniej poszukiwano alternatywnych metod wykonywania jailbreak’a urządzeń nowszych niż 30-stykowe. Dlatego modyfikacje na urządzeniach ze złączem lightning wykonywało się z poziomu urządzenia, bez możliwości wgrania potrzebnych danych z platformy Mac czy PC. Chociaż teraz nie wpłynie to znacznie na oprogramowanie, to jest to wielki news dla społeczności informatycznej, dla której otworzyły się nowe możliwości programowe.

[source name=idownloadblog url=http://www.idownloadblog.com/2015/02/14/hackers-break-apples-lightning-connector-making-it-easier-to-debug-kernel-bugs-for-future-jailbreaks/]

To Top