Informacje i nowości

Apple zaprasza deweloperów do Cupertino aby dokończyć prace nad aplikacjami do Apple Watch

Apple współpracuje z zewnętrznymi deweloperami aplikacji w swoich biurach w siedzibie firmy w Cupertino. Giganci chcą pomóc twórcom oprogramowania do Apple Watch skończyć aplikacje przed premierą sprzedażową gadżetu, która ma nastąpić w kwietniu. Przedstawiciele różnych firm programistycznych odwiedzali biura Apple w zeszłym tygodniu i mają podobno przyjeżdżać przez resztę lutego by popracować z inżynierami Apple i zakończyć oparte na WatchKit oprogramowanie. Źródła mówią, że Apple przeprowadza warsztaty dla ponad setki deweloperów.

Twórcy zostali zaproszeni do Cupertino zajmują się w większości produkcjami różnych tytułów aplikacji z rodzaju sportowych i użytecznych. Wysłannicy Apple spotykali się również z różnego szczebla pracownikami banków by pomówić o funkcjonalności Apple Watch w zakresie Apple Pay. Poza bankami w USA mieli rozmawiać również z przedstawicielami banków w Niemczech i kilku innych europejskich krajach. Wcześniej doniesiono, że już w marcu poprzez Apple Pay będzie można opłacać transakcje w Kanadzie.

Raport styczniowy donosił, że Apple prowadzi rozmowy na temat skończenia aplikacji najpóźniej do połowy lutego, tylko z jednym deweloperem. Dzisiaj wiadomo, że rzeczywiste plany odnośnie rozwoju i finału prac nad oprogramowaniem firm trzecich są zakrojone na dużo szerszą skalę.  Apple poprosiło by deweloperzy docierali do Cupertino w jak najbliższym czasie co oznacza, że firmie zależy na przygotowaniu software’u do „Zegarka” prze konferencją poprzedzającą sprzedaż gadżetu, na której będą chcieli zdradzić więcej szczegółów o nim. Spotkania w Apple są przeprowadzane w klimacie tajemnicy, a sami deweloperzy nie są identyfikowani po nazwisku tylko po oznaczonym numerze na plakietce.

Jednak kilka drobnych ciekawostek wyciekło z tych osłoniętych płaszczem tajemnicy spotkań i chodzi tutaj o spostrzeżenia i opinie deweloperów na temat Apple Watch, z którym w trakcie spotkań w siedzibie firmy prawdopodobnie mieli styczność. Jeden z nich mówi, że zajmie wiele czasu i pracy doprowadzenie do tego aby technologia rozpoznawania siły nacisku Force Touch (3D Touch) była naprawdę użyteczna. Inny  twórca oprogramowania zaznajomiony z produktami Android Wear mówi, że system Watch OS jest bardziej wyrafinowany. Dość często powiela się jedna opinia, że możliwości Apple Watch jeśli chodzi o oprogramowanie są naprawdę duże.

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/02/16/apple-invites-developers-to-cupertino-to-finish-watchkit-apps-test-out-watch/]

To Top