Informacje i nowości

Nie oderwiesz wzroku od tego filmu kręconego techniką Time Lapse

Rob Whitworth to podróżnik i fotograf, który urzeka stworzonymi przez siebie filmami, kręconymi w oparciu o technikę Time Lapse czyli o fotografię poklatkową.

Film poklatkowy czy właśnie fotografia poklatkowa to technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w stosunkowo dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.

„Robienie zdjęć” do filmu zatytułowanego Dubai flow motion in 4k zajęło Robowi ponad 7 tygodni. Wykonywał je aparatem Nikon DSLR. W wywiadzie udzielonym właśnie dla firmy Nikon Whitworth powiedział:

Nie wiem czy nazwać to fotografowaniem czy kręceniem filmu ale jakkolwiek by nie powiedzieć to uwielbiam potencjał i możliwości nowej technologii, która czeka tylko by ją odkryć.

Zapraszam do obejrzenia poniżej dwóch filmów, których twórcą jest Rob Whitworth. Jestem przekonany, że zaciekawią Was, ponieważ w trakcie ich oglądania czas płynie naprawdę szybko:)

[youtube id= BLL-kW_TpT4]

[youtube id= BHjJV2LwkzA]

Jeśli chcecie bardziej zapoznać się z twórczością tego artysty- podróżnika to zachęcam do odwiedzenia jego strony internetowej robwhitworth.co.uk

Aha! Nie zapominajcie, że w opcję kręcenia filmu poklatkowego, czyli Time Lapse, wyposażone są nasze urządzenia Apple. Funkcjonalność ta pojawiła się razem z wprowadzeniem systemu iOS 8. Dzięki tej opcji również możemy uzyskać, może nie tak spektakularne jak te powyżej, ale również piękne efekty. Oto przykład:

[youtube id= Vt0bHfdYPqs]

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/312641/photographer-takes-breath-away-time-lapse-travel/]

To Top