Informacje i nowości

iOS 8.3 – poprawa wydajności starszych iPhonów i 7 nowych języków Siri

Oprogramowanie iOS 8.3, które zostało udostępnione przez Apple dla zarejestrowanych deweloperów w poniedziałek, jest podobno wzbogacone o 7 nowych języków asystenta Siri. Aktualizacja ma również poprawić wydajność działania systemu na starszych urządzeniach Apple takich jak iPhone 4s.

Nowe języki Siri to rosyjski, duński, holenderski, tajski, turecki, szwedzki i portugalski. Wirtualny asystent poszerzył również swoje umiejętności językowe o odmiany regionalnego angielskiego, którym posługują się mieszkańcy np. Nowej Zelandii.

Poniższe wideo nadesłane przez Klausa Jacobsena pokazują zauważalną poprawę wydajności iPhone’a 4s i iPhone’a 5 na iOS 8.3, co jest dobrą wiadomością dla posiadaczy tych urządzeń. . Szczególnie na modelu 4s po aktualizacji na iOS 8 było zauważalne spowolnienie działania smartfona.

[youtube id= oKVravLpLtM]

[youtube id= PJnzF6kETaw]

Miło zobaczyć, że Apple dba o poprawienie wydajności i stabilności, oraz rozszerza funkcjonalności iOS’a. Chociaż nie znamy dokładnej daty wydania iOS 8.3 prawdopodobnie można się go spodziewać wiosną. A jak będzie wyglądać iOS 9? Całkiem możliwe, że o tym przekonamy się na czerwcowym WWDC.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/313268/siri-speaks-7-new-languages-ios-8-3/]

To Top